Bieg w skwarze. Z burzą na mecie

Dariusz Nawrocki
Z numerem 201 Łukasz Jurek, najszybszy mieszkaniec Janikowa
Janikowska Dyszka wpisała się już na stałe na listę imprez biegowych organizowanych w naszym regionie. Od trzech lat jest jedną z głównych atrakcji Dni Janikowa. Biegacze mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Zawodnicy nordic walking rywalizowali na trasie o połowę krótszej.

Najszybciej, bo z czasem 35:29, Janikowską Dyszkę pokonał Mikołaj Raczyński z Bydgoszczy. Drugi był Łukasz Zimmer z Torunia, a trzeci - Łukasz Jurek, najszybszy tego dnia mieszkaniec Janikowa. A oto pozostali biegacze z powiatu inowrocławskiego, którzy znaleźli się w najlepszej 30.: Przemysław Lewandowski z Janikowa (8), Marcin Pawłowski z Inowrocławia (9), Marcin Gralak z Inowrocławia (11), Paweł Płotalski z Janikowa (16), Jakub Marzyjanek z Inowrocławia (17), Radosław Balmowski z Janikowa (24), Anna Nowakowska z Inowrocławia (28), Natalia Jabłońska z Pakości (30).

Klasyfikacja kobiet

Najszybszą kobietą imprezy okazała się Anna Nowakowska z Inowrocławia. 10 km pokonała z czasem 43:14. Drugie miejsce na podium zdobyła Natalia Jabłońska z Pakości, a trzecie - Violetta Niemczyk z Janikowa. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Sylwia Nawrocka z Inowrocławia (4), Anna Grecman z Inowrocławia (6), Justyna Szczutkowska z Janikowa (7) i Kinga Fortuna z Janikowa (8).

Nordic walking

W Janikowie rywalizowali również zawodnicy nordic walking. Najszybciej trasę 5 kilometrów z czasem 33:19 pokonał Arkadiusz Kędzierski z Trzemeszna. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nowak z Piechcina, a trzecie - Agnieszka Mielecka z Gąsawy. Na najwyższym miejscu spośród mieszkańców powiatu inowrocławskiego uplasował się Andrzej Kurant z Janikowa (5). W pierwszej 30. znaleźli się również: Justyna Iżko z Inowrocławia (13), Ilona Kowalska z Janikowa (16), Sławomir Gabryszak z Janikowa (20), Ewa Galczak z Janikowa (24), Marek Wiśniewski z Inowrocławia (26), Aneta Mischke z Janikowa (27) i Anna Lipińska z Inowrocławia (29).

Goście na podium

Pierwszą kobietą w zawodach nordic walking, która zameldowała się na mecie była Agnieszka Mielecka z Gąsawy. Na podium stanęły również dwie mieszkanki Trzemeszna: Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg. Najszybszą kobietą powiatu inowrocławskiego okazała się Justyna Iżko z Inowrocławia (6), przed Iloną Kowalską z Janikowa (8) i Ewą Galczak z Janikowa (14).

Zwycięzcom gratulujemy. Za rok kolejna już, czwarta edycja Janikowskiej Dyszki.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie