Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Niebiesko-czarni dziś bez punktów. Zawisza Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:3.

Początek spotkania o 12.45.

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Vasyl Panayotov 45+1. - bez asysty, 1:1 Maciej Górski 51. - asysta Marcel Gąsior, 2:1 Michał Ilków-Gołąb 65. - asysta Damian Byrtek, 3:1 Łukasz Bogusławski 70. - asysta Szymon Drewniak.

CHROBRY (trener Ireneusz Mamrot): Janicki - Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec - Sędziak (61. Hudyma), Drewniak, Szczepaniak, Gąsior (90+1. Hałambiec), Kościelniak (81. Hodowany) - Górski.
Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Hudyma.

ZAWISZA (trener Maciej Bartoszek): Węglarz - Nykiel, Stawarczyk, Wełnicki (63. Nawotczyński), Igumanović - Kona - Łukowski, Panayotov, Mica (33. Smektała), Patejuk - Lewicki.
Żółte kartki: Łukowski, Stawarczyk, Patejuk.

Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), asystenci: Marcin Hankiewicz, Bolesław Rosa, techniczny: Kamil Chmielewski.

Ławka rezerwowych__
Chrobry: Szymański, Michalec, Hałambiec, Hodowany, Hudyma, Pisarczuk, Wojciechowski.
Zawisza: Sapela, Cywiński, Smektała, Gajewski, Ciechanowski, Kamiński, Nawotczyński.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu, Chrobry zdobył trzy punkty w meczu z Zawiszą.
90+3' Janicki złapał piłkę po strzałach Patejuka i Nykiela.
90+1' Nie sięgnął piłki Gajewski po centrze Smektały.
90' Bydgoszczanie szukają strzelenia drugiej bramki, po strzale Smektały, przerzucił piłkę ponad bramką Janicki. Korner dla Zawiszy, arbiter doliczył trzy minuty.
87' Akcja Zawiszy zakończona niecelnym strzałem Lewickiego z linii pola karnego.
85' Za mocne podanie Gąsiora do Hodowanego.
79' Stały fragment gry bydgoszczan i po centrze Igumanovicia, minimalnie niecelnie uderzył Lewicki.
73' Bardzo niecelny strzał Smektały.
70' 3:1!! Dośrodkowywał z rzutu wolnego Drewniak i strzałem głową gola strzelił Bogusławski. Stałe fragmenty gry to jak na razie zmora bydgoszczan w tym spotkaniu.
67' Dośrodkowanie z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy i odważnym wyjściem z bramki, złapał piłkę Węglarz.
65' 2:1!! Gospodarze obejmują prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Drewniaka, strzelał głową Byrtek, akcję strzałem na bramkę zamknął Ilków-Gołąb.
60' Minimalnie niecelny strzał z dystansu Gąsiora.
58' Przycisnęli gospodarze, po złym wybiciu piłki przez Węglarza, Sędziak prostopadle zagrał piłkę w pole karne, gdzie niecelnie uderzył Kościelniak.
57' Płaskie dośrodkowanie Szczepaniaka i bardzo niecelnie uderzył Górski.
56' Minimalnie niecelne uderzenie Drewniaka z rzutu wolnego.
51' 1:1!! Kapitalne podanie Gąsiora i strzałem pod poprzeczkę, do remisu doprowadził Górski.
48' Faulowany był Panayotov. Bydgoszczanie wznowią grę od rzutu wolnego.
46' Rozpoczęła się druga połowa, na razie bez zmian w składach.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' 0:1!! Vasyl Panayotov po zamieszaniu w polu karnym i akcji Patejuka z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Janickiego.
45' Zablokowana próba centry Smektały z prawego skrzydła. Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.
42' Po dośrodkowaniu z prawej strony Smektały, niecelnie na bramkę gospodarzy uderzył Panayotov.
42' Prostopadłe zagranie do Smektały, odważnym wyjściem z bramki, piłkę na aut wybił Janicki.
41' Dużo niedokładności w grze obu zespołów.
38' Drewniak płasko zagrywał piłkę z rzutu wolnego, jednak podanie nie dotarło do Szczepaniaka, piłkę wybili obrońcy Zawiszy.
34' Niecelny strzał zza pola karnego Patejuka.
30' Pół godziny gry za nami w Głogowie, na razie w meczu kończącym trzynastą kolejkę I ligi, bezbramkowy remis.
25' Piłka zagrana w stronę Górskiego, jednak odważnie wyszedł z bramki Węglarz.
24' Kona, Igumanović, Smektała, Mica zagrożeni pauzą w następnym meczu, jeśli zostaną ukarani żółtą kartką. Ukarany został właśnie Łukowski, który sfaulował jednego z zawodników gospodarzy i już wiadomo, że w następnym meczu nie zagra. Miejscowi mieli niezłą akcję, ale zakończyła się ona wysoką centrą do Szczepaniaka, który nie sięgnął piłki.
22' Świetna akcja bydgoszczan, Patejuk dośrodkował w stronę Miki, jednak Portugalczyka w ostatniej chwili powstrzymał Byrtek.
19' Łukowski przez moment leżał na murawie (ucierpiał po starciu z jednym z zawodników Chrobrego), jednak szybko powrócił do gry.
16' Lewicki, mimo asysty dwóch obrońców, próbował przelobować bramkarza gospodarzy, jednak jego strzał bardzo niecelny.
15' Patejuk przechwycił piłkę po błędzie Byrtka, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, po czym ta opuściła plac gry.
13' Świetne zagranie Nykiela w stronę Miki, ten jednak uderzył zbyt lekko i futbolówka wybita przez obrońców gospodarzy. Bydgoszczanie utrzymali się przy piłce, po płaskiej centrze Patejuka ze skrzydła, gospodarze wybili piłkę poza boisko.
10' Niezła akcja Zawiszy, z lewej strony dośrodkował Igumanović, piłkę przechwycił potem Łukowski, wrzucił piłkę z prawej strony, jednak wybili ją defensorzy Chrobrego.
5' Niecelnie z dystansu uderzył Ilków-Gołąb.
4' Gospodarze próbują akcji przede wszystkim w bocznych sektorach boiska, dośrodkowując piłkę w pole karne Węglarza, jednak na razie bramkarz Zawiszy nie dał się zaskoczyć.
1' Od razu akcja gospodarzy, dośrodkowanie piłki w pole karne, ta prawdopodobnie odbiła się od ręki Wełnickiego, jednak sędzia nakazał grać dalej.
1' Pierwszy gwizdek arbitra, od środka rozpoczęli bydgoszczanie.

Obie ekipy po raz drugi zagrają w tym sezonie. Wcześniej, w Pucharze Polski bydgoszczanie pokonali u siebie Chrobrego 4:1.
To będzie trzynasty w historii mecz obu zespołów. Bilans dotychczasowych dwunastu jest zdecydowanie korzystniejszy dla Zawiszy: siedem zwycięstw bydgoszczan, przy trzech Chrobrego i dwóch remisach, bilans bramkowy 22:13 na korzyść bydgoskiego zespołu. Po raz ostatni, obie drużyny zmierzyły się w sezonie 1996/1997. Zawisza wygrał wówczas 4:1 na własnym boisku i 1:0 w Głogowie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani