Cuiavia Inowrocław nadal niepokonana. Już jest wiceliderem IV ligi kujawsko-pomorskiej

Orlęta - Cuiavia 1:3
Orlęta - Cuiavia 1:3 Szymon Stolarski
13 z rzędu ligowy mecz bez porażki zanotowała Cuiavia.

Inowrocławianie po niespodziewanej porażce Kujawianki awansowali na drugie, premiowane awansem do III ligi, miejsce w tabeli.

Był to jeden z najtrudniejszych wyjazdów w tym sezonie Cuiavii. Gospodarze to był jedyny zespół w IV lidze bez porażki na własnym stadionie. Podopieczni Michała Wilniewczyca chcieli podtrzymać swoją serię.
W 26 min. Michał Zawada otworzył wynik meczu.

Dwie minuty później Cuiavia wygrywała już 2:0, Kacpar Kościeleckiego, bramkarza Orląt zaskoczył Arkadiusz Makowiecki. Gospodarze nie rezygnowali, 10 minut przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Po zmianie stron Orlęta wprawdzie mały optyczną przewagą, ale Cuiavia umiejętnie się broniła. W 81 min. po kolejnej kontrze ustaliła wynik meczu i w związku z sensacyjną wygraną Promienia w Izbicy Kujawskiej awansowała na 2. miejsce w tabeli.

ANALIZA SPADKÓW W 3, 4 I 5 LIDZE

Ma punkt przewagi nad Kujawianką, a czekają ją spotkania z Rol. Ko Konojdami i w ostatniej kolejce Gopłem Kruszwica oraz wyjazdowy z Elaną Toruń. Kujawianka w czwartek (g. 15) zagra w Pakości z Notecianką, a następnie u siebie z Lechem Rypin i na wyjeździe ze zdegradowaną Polonią Bydgoszcz. W przypadku identycznej liczby punktów o awansie Cuiavii lub Kujawianki zadecyduje barażowy mecz, ponieważ w obu spotkaniach między tymi ekipami padły remisy po 2:2.

Natomiast w wewnętrznej rywalizacji. Arkadiusz Makowiecki ma już na koncie 21 bramek. Swojego klubowego kolegę Michała Zawadę wyprzedza i gola. Do przewodzącego w stawce traci jednak cztery bramki.

ORLĘTA - CUIAVIA 1:3 (1:2)
Bramki: M. Witkowski (35) - A. Makowiecki 2 (26, 81), Zawada (24).
ORLĘTA: Kościelecki - Modrzejewski, Smieszny, Janik, Jakubiec (62. Dryps) - Mariusz Żywica, Mańka, Brzeziński, M. Witkowski (76. Nowicki) - Mrówczyński, Witucki
CUIAVIA: Piesik - Ł. Kempski I, Timm, Jastrzembski, Jurkiewicz - Malerowicz, Kucharski 63. Rybczyński), Zawada (57. Hulisz), Springer - Kruszewski (82. Skonieczka), A. Makowiecki.

Bramki na 1:0 i 2:0 w meczu Kujawianka - Promień