II Wielki Nocny Bieg PoZdro już wkrótce w Warszawie II Wielki Nocny Bieg PoZdro już wkrótce w Warszawie

(© 123rf)

Z okazji XXIV Światowego Dnia Cukrzycy będzie można pobiegać w szczytnym celu. Bieg PoZdro w nocy z 13 na 14 listopada w Warszawie.

- Chcemy pokazać, jak ważna w walce z tą ciężką chorobą jest profilaktyka - 90% przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, której można uniknąć m.in. poprzez aktywność fizyczną. Chcemy pokazać wsparcie dla tych, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą - tak zachęcają do udziału w biegu organizatorzy, fundacja Medicover.

Biegacze utworzą dwa błękitne okręgi i pobiegną przez 24 minuty. Ilość przebiegniętych kilometrów przełoży się na kwotę (+całość opłaty wpisowej) przekazaną na rzecz Fundacji Diabeciaki oraz Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Wszystko będzie się odbywało po cichu: uczestnicy otrzymają słuchawki, takie same jak przy silent Disco.

Start o godz. 00.24 na placu Józefa Piłsudskiego.

Harmonogram imprezy:
22.30-23:30 Odbiór pakietów startowych Biegu, zdjęcia w foto-namiocie
23:30-00.24 Przejście na trasę Biegu oraz wspólna rozgrzewka
00.24-00.48 Bieg Główny (start po zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza)
00.48-1.15 Ogłoszenie wyników, zakończenie imprezy

Czytaj też: Koncert dla Włodka w Teatrze Roma. Wraz z artystami pomóżmy ich koledze!

Tak było w zeszłym roku:

Charytatywnie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Adam (gość)

Część pacjentów uważa, że zespół stopy cukrzycowej jest przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Inni przeżywają pewien dysonans – z jednej strony pacjenci z cukrzycą powinni ćwiczyć, a z drugiej przecież teraz stopy są tym miejscem newralgicznym. Korzystajmy z pięknej pogody - spacerujmy. Najlepiej 2 razy dziennie po 1 godzinie. Dowiedz się więcej na www.stopacukrzycowa.org.pl