III Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Ergometrze Wioślarskim rozstrzygnięte [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu zorganizował zawody na Hali Kujawianka przy III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Do rywalizacji stanęły reprezentacje z całego województwa. Zawody odbyły się pod patronatem starosty inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego.

W klasyfikacji indywidualnej na ergometrze wioślarskim na dystansie 1000 m strażacy, uplasowali się na następujących pozycjach:
1. miejsce: Paweł Korgol reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, z wynikiem 3:02,2 min,
2. miejsce: Patryk Piórkowski reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie, z wynikiem 3:07,5 min,
3. miejsce: Piotr Dzierżanowski reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, z wynikiem 3:08,7 min.

Najlepsi reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu uplasowali się na 6. Miejscu Przemysław Jeske (3:18,1 min), na 9. Miejscu Dawid Gabryszak (3:19,7 min).

W klasyfikacji drużynowej w sztafecie na ergometrze wioślarskim na dystansie 2000 m (4x500 m):
1. miejsce reprezentacja Komendy Powiatowej w Wąbrzeźnie (5:56,8 min).
2. miejsce reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu (5:59,7 min),
3. miejsce reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu (drużyna nr 1, 6:01,0 min).

Druga drużyna reprezentująca inowrocławską komendę uplasowała się na 4. miejscu (6:18,4 min).

- Zwieńczeniem wysiłków uczestników mistrzostw była konkurencja CROSSFIT, czyli drużynowe wykonywanie przez zawodników sekwencji morderczych ćwiczeń w możliwie najkrótszym czasie- informuje st, kpt Artur Kiestrzyn.

Do tej rywalizacji przystąpiły 4 drużyny:
Pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 1 reprezentująca Komendę Powiatową PSP w Inowrocławiu z wynikiem 16:19,0 min. Drugie miejsce zajęła reprezentacja KP PSP w Lipnie z wynikiem 16:53,8 min, a trzecie - KP PSP w Chełmnie z wynikiem 23:33,5 min. Czwarte miejsce należy do drużyny nr 2 z Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu (wynik - 24:07,8 min).