Inowrocław. Odbiór śmieci po nowemu

Inowrocław. Odbiór śmieci po nowemu już od 1 lipca (© UM Inowrocław)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Inowrocław. Odbiór śmieci po nowemu. Od 1 lipca br. obowiązywać będą nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. Sprawami odbioru odpadów od wszystkich mieszkańców będzie zajmowało się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

Inowrocław - odbiór śmieci po nowemu- Wszyscy mieszkańcy objęci są systemem odbioru odpadów. Właściciele nieruchomości mają obowiązek złożenia deklaracji. Według stanu na dzień 14 czerwca złożono 4636 deklaracji dotyczących nieruchomości zamieszkałych, które wskazały na występowanie 6536 gospodarstw jednoosobowych i 20186 gospodarstw wieloosobowych. Tylko 222 gospodarstwa wieloosobowe z zabudowy jednorodzinnej zadeklarowały prowadzenie nie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, co stanowi 0,8 % ilości gospodarstw domowych. Natomiast do dnia dzisiejszego nie złożono około 1400 deklaracji - informuje Prezes PGKiM-u Krzysztof Kuźmiński.


Inowrocław. Odbiór śmieci po nowemu - opłatyW trybie doraźnym PGKiM przygotował dodatkowe wezwanie do właścicieli nieruchomości, które wraz z deklaracją dostarczone zostały na adres nieruchomości, z której nie odnotowano wpływu deklaracji. Jeśli pomimo tego z nieruchomości nie zostanie złożona deklaracja zostanie wydana decyzja określająca wysokość opłaty w wysokości stawki 52 zł.

Opłaty za gospodarowanie odpadami należy uiszczać do 15 dnia każdego miesiąca, pierwsza wpłata dotyczy lipca br. i należy ją uregulować w terminie do 15 sierpnia br. Właściciele i zarządcy nieruchomości otrzymają pisemną informację o numerze konta na który należy uiszczać opłatę.

Ponadto Zarząd Spółki podjął decyzję o otwarciu punktu kasowego z dniem 1 sierpnia przy ul. ks. Bolesława Jaśkowskiego 11 (siedziba Rejonu Obsługi Mieszkańców), w którym będą przyjmowane opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów .

Inowrocław - odbiór śmieci po nowemu - POJEMNIKIWłaściciele nieruchomości powinni zadbać o wyposażenie nieruchomości w pojemniki do zbiórki odpadów i worki do selektywnej zbiórki odpadów.

Pojemniki można kupić lub wynająć. PGKiM proponuje najem pojemników do zbiorki odpadów. W pierwszej kolejności obsługiwani będą klienci, którzy nie posiadają pojemników z powodu rozwiązania umowy z innymi firmami wywozowymi.

Umowę najmu można zawrzeć:
- w siedzibie Spółki (Inowrocław ul. Ks. Piotra Wawrzyniaka 33, pok.1 ) - pojemnik zostanie protokolarnie dostarczony na teren nieruchomości,
- wysyłając wniosek o zawarcie umowy na adres pojemniki@pgkimino.pl - pojemniki zostaną protokolarnie dostarczone na teren nieruchomości, a umowa najmu przesłana zostanie pocztą.

Cennik usługi najmu i sprzedaży pojemników i worków do selektywnej zbiórki - w załączniku.
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!