KSK Noteć Inowrocław znów spadła do drugiej ligi [zdjęcia]

DM
Inowrocławscy koszykarze drugi rok z rzędu spadli do drugiej ligi (latem kupili tzw. dziką kartę). Byli zdecydowali najsłabszym zespołem rozgrywek w rundzie zasadniczej (6 zwycięstw i aż 26 porażek).

NOTEĆ INOWROCŁAW - GKS TYCHY 72:78
Kwarty: 22:26, 12:24, 20:20, 18:8

KSK NOTEĆ: Michalski 14 (3), Szczepanik 12 (1), Paul 10, Małecki 8 (2), Filipiak 5 (1) oraz Żurawski 12, Marciniak 5 (1), Sroczyński 2, Maciejewski 2, Lisewski 2, Adamczewski 0, Rzosiński 0.

GKS TYCHY: Małgorzaciak 18 (4), Kowalewski 11, Szymczak 10, N. Kulon 9, Deja 5 (1) oraz Jankowski 10 (2), Słupiński 6, Fenrych 5, Majka 4, Hałas 0.

Gracze Noteci, aby wejść do fazy play out musieli pokonać tyszan oraz liczyć na porażkę zawodników KK Warszawa z koszykarzami z Pruszkowa (doszło do niej). Kujawianie dobrze rozpoczęli mecz (9:4, 16:14, 21:21), głównie dzięki celnym rzutom z dystansu Kamila Michalskiego.
Niestety, słabo zagrali w 2. kwarcie. Po 1. połowie przegrywali 34:50 i długo nie mogli zbliżyć się do przeciwników. Dopiero na 80 sekund przed końcową syreną byli słabsi tylko o 5 pkt. (72:77), ale w kolejnych akcjach niecelnie rzucali Wojciech Żurawski i Mateusz Marciniak.