MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Dariusz Bloch
W sobotnim meczu 19. kolejki I ligi, piłkarze bydgoskiego Zawiszy wygrali na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, a zwycięskie trafienie padło w samej końcówce meczu.

MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Szymon Lewicki 90+1. - asysta Arkadiusz Gajewski.

MKS (trener Andrzej Konwiński): Pogorzelec - Orłowicz, Gierak, Ganowicz, Nitkiewicz - Niziołek (83. Arian), Nowacki, Kasperkiewicz, Deja - Sobczak (86. Tomaszewski), Kowalczyk (88. Giel).
Żółte kartki: Nitkiewicz, Kasperkiewicz, Deja.

ZAWISZA (trener Maciej Bartoszek): Sapela - S. Kamiński, Stawarczyk, Nykiel, Alaverdashvili (79. Gajewski) - Drygas - Patejuk, Kona (85. Panayotov), Mica, Łukowski (58. Smektała) - Lewicki.
Żółte kartki: Drygas.

Sędziuje: Mateusz Złotnicki (Lublin), asystenci: Adam Jakubczyk, Damian Rokosz, techniczny: Karol Iwanowicz.

Ławka rezerwowych
MKS: Wnuk, Uszalewski, Kursa, Brzęczek.
Zawisza: Węglarz, Włosiński, Ciechanowski, Cywiński.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu! Bardzo ważne zwycięstwo bydgoszczan w Kluczborku.
90+1' 0:1!!!!!!!! Jest gol dla bydgoszczan, po zagraniu Gajewskiego gola strzelił Lewicki!!
90' Cztery minuty doliczone.
89' Zawisza dąży do strzelenia zwycięskiego gola.
85' Bez groźniejszych okazji po obu stronach w ostatnich minutach.
79' Gajewski wszedł w miejsce Alaverdashviliego - drugą zmianę przeprowadził szkoleniowiec Zawiszy.
78' Trwa ostatni kwadrans spotkania.
74' Po faulu na Kowalczyku, gospodarze mieli rzut wolny, groźny strzał oddał Deja, piłkę sparował Sapela.
72' Bardzo niecelny strzał na bramkę gospodarzy oddał Mica.
65' Pogorzelec obronił strzał Alaverdashvilliego.
63' Żółte kartki dla Nitkiewicza (MKS) i Drygasa (Zawisza).
58' Niecelnie uderzył Sobczak.
53' Gol dla Zawiszy autorstwa Drygasa, jednak nieuznany przez sędziów, którzy dopatrzyli się pozycji spalonej.
49' W odpowiedzi płaski strzał Niziołka, bramkarz Zawiszy odbił piłkę na rzut rożny.
49' Alaverdashvili uderzył zbyt lekko, by móc zaskoczyć bramkarza gospodarzy.
46' Początek drugiej połowy, bez zmian w składach.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej części spotkania.
45+1' Trzy groźne akcje gospodarzy pod koniec pierwszej połowy. Nowacki z dystansu uderzył wprost w dobrze ustawionego Sapelę, Kowalczyk oddał strzał ponad bramką bydgoszczan, po zagraniu Kowalczyka, Sobczak nie zdołał oddać strzału na bramkę bydgoszczan.
45' Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.
43' Po strzale z ostrego kąta Patejuka, Pogorzelec sparował piłkę na rzut rożny.
39' Zaczyna się klarować przewaga miejscowych. Deja zagrywał do Sobczaka, jednak piłkę złapał Sapela.
36' To powinna być bramka dla MKS-u, jednak na linii bramkowej Drygas wybił piłkę po strzale Sobczaka.
30' Pół godziny gry za nami w Kluczborku, nadal bez bramek.
25' Po akcji Niziołka, strzału na bramkę Sapeli nie oddał Kowalczyk.
20' Świetnie dośrodkował Stawarczyk, jednak Lewicki nie zamknął tej akcji strzałem na bramkę.
16' Łukowski uderzył bardzo niecelnie.
13' Bardzo groźna okazja gospodarzy, z ok. 25 metrów Deja uderzył tuż nad poprzeczką.
9' Dośrodkowywał Nitkiewicz, jednak pewnym wyjściem z bramki, piłkę złapał Sapela.
6' Pogorzelec obronił strzał Łukowskiego.
5' Spokojny początek spotkania.
1' Pierwszy gwizdek arbitra, od środka zaczęli grę bydgoszczanie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0