Młodzicy Lechii wygrali międzynarodowy turniej w Malborku. Filip Toma i Artur Brzostowicz najlepszymi zawodnikami turnieju (foto)

Andrzej Wdowski
Młodzicy Lechii wygrali międzynarodowy turniej w Malborku
Młodzicy Lechii wygrali międzynarodowy turniej w Malborku ks lechia
Drużyna KS Lechia Tomaszów Maz. rocznik 2005 w dniach 7-9 grudnia uczestniczyła w XVII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodzików w Malborku. Spisała się świetnie wygrywając ten turniej. Filip Toma i Artur Brzostowicz zostali najlepszymi zawodnikami turnieju.

W zawodach brało udział 9 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Pierwszego dnia toczyły się mecze grupowe. Młodzi siatkarze z Tomaszowa wygrali z Gim. Kędzierzyn 2:0 (13,14), z Kaliningradem 2:0 (9,14), z Treflem Sopot 2:1 (20, -24,11) i rano w sobotę z Suchankiem Gdańsk 2: 0 (3,18) zajmując I m w grupie. Awansowali do grupy finałowej, która walczyła o miejsca 1-4.

W kolejnych meczach tomaszowianie wygrali ze Starogardem Gdańskim 2:0 (18,18), z Tempem Olsztyn 2:0 (17,7) i w niedzielę rano ponownie z Suchankiem Gdańsk 2:1 (-14, 18, 12) zajmując I m w klasyfikacji końcowej.

Tomaszowianie Jakub Kubacki został wyróżniony jako najlepszy zawodnik zespołu KS Lechia, a Filip Toma i Artur Brzostowicz, jako najlepsi zawodnicy turnieju.

W składzie KS Lechia grali jeszcze Jakub Nowak, Oliwier Nowak, Jakub Wolski, oraz Piotr Szulczyk, Igor Lubicki, Kacper Boguszewski.