Inowrocławianie mają do dyspozycji nowe miejsce, w którym mogą spotkać się w gronie znajomych, by zagrać w ulubioną grę, nie tylko planszową. Klub Piwnica to miejsce, w którym kwitnie życie towarzyskie.

Hades, kultowe miejsce spotkań, ożyło za sprawą miłośników gier towarzyskich, którzy od kilku tygodni chętnie integrują się w nowo otwartym klubie Piwnica. Jego właściciele Radosław Borowski i Paweł Kalinowski znaleźli oryginalny pomysł na zachęcenie inowrocławian do spędzania czasu wolnego w ciekawy sposób.

Nisza na rynku- Koncepcja wzięła się z potrzeby stworzenia alternatywnego miejsca spędzania czasu. W mieście do tej pory nie było lokalu, w którym przodowały gry planszowe - zaznacza Radosław Borowski. - Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie z kulturą można świetnie spędzić czas, przy okazji świetnie się bawiąc. Stąd wziął się pomysł stworzenia Piwnicy. Ciężko stwierdzić, które gry cieszą się największą popularnością, gracze często grają w Jenga, Monopoly, Dobble, Kalambury. Nie brakuje też fanów bardziej skomplikowanych gier takich jak Magiczny Miecz, Wsiąść do Pociągu, Kolejka, czy Pandemic. Średnia wieku gości to około 20-30 lat. W niedzielne popołudnia lokal odwiedzają również rodziny z dziećmi - dodaje Borowski.

Gry planszowe przeżywają swoisty renesans za sprawą takich miejsc jak Piwnica przy ulicy Wierzbińskiego 11.

Inowrocławianie lubią to- Gdy usłyszymy hasło „gry planszowe” od razu przychodzi na myśl Chińczyk, Monopoly czy Scrabble, a równie interesujących gier jest znacznie więcej - mówi Piotr Wesołowski z Inowrocławia.

Na zdjęciach publikowanych na facebookowym profilu klubu możemy zobaczyć, jak inowrocławianie spędzają czas w Piwnicy. Co jakiś czas organizowane są konkursy dla fanów, których liczba przekroczyła już 1000!

Wspomnień czarGoście inowrocławskiej Piwnicy doceniają fakt, że gry uczą logicznego myślenia i planowania strategicznego, a przy okazji dostarczają wiele frajdy. Żywa interakcja ze współgraczami i rywalizacja przysparzają niezapomnianych emocji.

- Bardzo lubiłam odwiedzać klub muzyczny Hades. Wchodząc pierwszy raz do Piwnicy, wróciły wspomnienia ze szkolnych lat. Dziś spotkam się w tym samym miejscu w gronie starych znajomych. Długo na to czekałam - mówi Katarzyna Batkowska z Inowrocławia.

Miłośnicy gier na konsole, np. popularnej Fify, również znajdą tu coś dla siebie. Na wygodnych sofach fani piłki nożnej rywalizują ze znajomymi, zdobywając spektakularne bramki. Oldschoolowe statki czy kalambury wracają do łask. Sporym zainteresowaniem cieszy się Jenga - drewniana wieża z klocków - nie lada wyzwanie dla wielbicieli gier zręcznościowych.

Wyjątkowe wrażeniaKażde piętro budowli składa się z trzech klocków, które układa się pod odpowiednim kątem naprzemiennie w stosunku do poprzedniego poziomu.

- W dobie aplikacji mobilnych i gier komputerowych każda forma rozrywki dostępna bez użycia prądu, dostarcza wyjątkowych wrażeń. Myślę, że klub Piwnica ma spory potencjał, by organizować turnieje dla fanów PS4, jak i tradycyjnych gier - mówi Bartosz Zieliński z Inowrocławia.


Zobacz koniecznie: Impreza w Club Holidays Orchowo [zdjęcia]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!