Warszawa będzie trzecim miastem w Europie, gdzie rozebrane kobiety będą czytać książki ku uciesze publiczności.

11 listopada o godzinie 19.00 w warszawskim kluboteatrze Dzika strona Wisły, odbędzie się pierwszy raz w Polsce Naked Girls Reading. To projekt, który powstał w 2008 roku w Chicago. Dziś odbywa się aż w 18 miastach na całym świecie. Nazwa w tym wypadku nie jest metaforą. Dziewczyny będą czytać książki. I będą nagie.

- Bo nie ma nic piękniejszego i bardziej intymnego, nieprawdaż? - czytamy na Facebooku wydarzenia.

Producentką warszawskiego rozdziału Naked Girls Reading jest Betty Q - mama polskiej burleski. Zaprosiła do współpracy rodzime performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki i aktorki. Nad wyborem literatury razem z dziewczynami pracuje Marta Konarzewska - odpowiedzialna za tematykę i literacką stronę projektu polonistka, krytyczka i scenarzystka.

Pierwsza edycja polskiego Naked Girls Reading przypada na 11 listopada - Święto Niepodległości. - Będziemy czytać o niepodległości, niezależności, wolności i wyzwoleniu. Będą oficjalne odezwy, ale i intymne dzienniki. Będzie literatura piękna i piękno nagiej lektury - mówią organizatorzy.

Bilety: 50zł

Większość zdjęć pochodzi z amerykańskiej strony www.nakedgirlsreading.com i zostały opublikowane za zgodą redaktorów serwisu.

Zobaczcie jak wygląda amerykańska edycja imprezy.

Hallo

Komentarze (22)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Duda dej (gość) (doopne_czasy)

A gdzie to Ciupasku ty widział takie jak te d#py w teledyskach. Bo ja nie widział. A jakby tak kiedyś takie d#py w teledyskach wystąpiły, bo komuś tam odbiło i je wpuścił. I ja to na swoje nieszczęście widział. Toby mi mój przyjacie zrobił psikus. l zwisał aż po grobowo deske

agatonss (gość)

Inżynieria masowa, urabiania maluczkich. Przecież to zwykła ustawka. Taka sama jak lewackie bojówki sprowadzone z Niemiec, przez antypolską propagandę, opłacaną z naszych podatków. Jak spalona budka pod ambasadą. Jak nasza flaga wsadzana w psią kupę, przez błazna systemu. Jak czekoladowy łorzeł. Jak próba pozbawienia reprezentacji Polski w piłce nożnej Orzełka na piersi. To już było i miejmy nadzieję, że nie wróci więcej. Patafianom zostały jeszcze "gołe baby", lody całe szczęście się skończyły. Będzie normalnie...

sdfa (gość)

To takie samo "wypada" jak "wypadła" Madonna 1 i 15 Sierpnia. I tak samo jak za jej produkcję, tak i tu zapłacimy wszyscy z budżetu.

doopne_czasy (gość)

(prawie) gołe d#py tańczą w teledyskach, d#py śpiewają, d#py występują w reklamach, d#py sprzedają.... a teraz jeszcze czytają... co za czasy... d#pne jakieś... DRAMAT

GOJ (gość)

A kto jest za to odpowiedzialny.. ? Powiem wam, SYJONIŚCI, którzy chcą poprzez taki "niby kulturalny" performer przewrócić świat do góry nogami, zresztą ku uciesze mas autochtonów-abderytów. Braki w edukacji coraz bardziej dają znać o sobie.. Ta działalność ma odwrócić uwagę od poważniejszych problemow - uchodźcy, małe zarobki, pogłębiająca się bieda i zubożenie, bezrobocie -, a wprowadzana jest za przyzwoleniem nierządów w których kluczowe wysokie miejsca zajmują żydzi. 2 SODOMA & GOMORĄ ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI, DEGRENGOLADA ....