Pakościanie zdobyli złoto i podbili Barcin i Żnin podczas rozgrywek halowych

Renata Napierkowska
Srebrne medale dla młodzików Notecianki w Mogilnie i w Inowrocławiu, brązowy dla juniorów podczas rozgrywek w Kruszwicy i złote krążki dla młodzików rocznika 2000 w Barcinie oraz dla zawodników rocznika 2005 w Żninie – to ostatnie sukcesy młodych zawodników z Pakości.

Drużyny młodzieżowe piłkarzy z Pakości odnoszą sukces za sukcesem. Ostatnio z każdej imprezy przywożą medale.

W zimowych przygotowaniach do rundy wiosennej bieżącego sezonu, bardzo dobrze prezentują się młodzieżowcy z Pakości, którzy z początkiem nowego roku osiągają wysokie wyniki – podkreśla trener drużyny Ariel Nadolski.

Najpierw zespół młodzików zdobył srebro w Mogilnie, potem brąz juniorzy młodsi w Kruszwicy i srebro drużyna młodzików II w Inowrocławiu.

- Warto wspomnieć o dwóch, ostatnich imprezach sportowych w których, zawodnicy Klubu Sportowego Notecianka wypadli rewelacyjnie, zdobywając medale z najcenniejszego kruszcu. Pakościanie okazali się najlepsi w silnie obsadzonych turniejach halowych i odnieśli spektakularne zwycięstwa – mówi z dumą szkoleniowiec Ariel Nadolski.

Chłopcy z rocznika 2000 i młodsi zwyciężyli w IX Memoriale Edwarda Tokarskiego w Barcinie .

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Notecianka Pakość.
II - Cuiavia Inowrocław.
III - Fala Świekatowo.

Poza podium znaleźli się Gwiazda Bydgoszcz – IV miejsce, V- Notecianka II i VI - Dąb Barcin
Natomiast młodzicy rocznika 2005 i młodsi pokonali rywali i wywalczyli złoty medal w turnieju którego organizatorem był Klub Sportowy Jeziorka Żnin.

Poniżej końcowe zestawienie:

I miejsce - Notecianka Pakość I
II - Kłos Budzyń
III - Zawisza Bydgoszcz II

Kolejne miejsca: Notecianka Pakość II, Wisełka Solec Kujawski, Zawisza Bydgoszcz I, Wełna Rogoźno, MKS Łochowo, Nielba Wągrowiec, Jeziorak Żnin.

Wyróżnienie indywidualne otrzymał Hubert Jaskuła z Notecianki I Pakość, który został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.
- Udział w halowych turniejach jest bardzo wartościową lekcją piłkarstwa, dającą motywację, wyrabiającą pewność siebie i przede wszystkim, stanowi znakomitą formą zabawy oraz integracji drużyny- dodaje nasz rozmówca.