Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja na zebraniu z rodzicami w Gimnazjum nr 4

Redakcja
Funkcjonarjusze policji w Inowrocławia uczestniczyli w szkolnej wywiadówce organizowanej przez Gimnazjum nr 4. Mundurowi skierowali apel do rodziców. Jaki?

Inowrocławskie Gimnazjum nr 4, na wywiadówkę zaprosiło policjantów. Dyrekcja i pedagog szkolna, dbając o dobro uczniów chcieli, aby to rodzice dowiedzieli się ważnych informacji o zagrożeniach w internecie.

Wszystko po to, by chronić naszą młodzież, by nie stała się ofiarami cyberprzemocy, ale też jej sprawcami. Spotkanie miało formę policyjnego instruktażu i apelu. Poprowadzili je mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu: st. sierż. Patryk Bolewski detektyw Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz st. asp. Izabella Drobniecka.

Policjantka wprowadziła rodziców w zagadnienie i krótko omówiła odpowiedzialność młodzieży za swoje zachowanie. Podkreślała, że często w szkołach odbywają się też spotkania policjantów z uczniami. Ma to swój określony cel. Podczas nich mundurowi edukują na temat różnych zagrożeń, radzą i uczą zasad. Musi jednak w tym wszystkim być wsparcie wychowawcze ze strony rodziców.

St. sierż. Patryk Bolewski przedstawił rodzicom przykłady niebezpiecznej działalności w sieci, gdy młodzież: zawiera znajomości przez internet, publikuje swoje zdjęcia, na których dokładnie widać np. co jest w domu, wchodzi na strony groźne z uwagi na treść i przekaz. Podkreślał, że informacje o posiadanym mieniu są doskonałym źródłem wiedzy dla przestępców. Ponadto uświadamiał, że to co „wrzucamy do sieci”, mimo pozornego usunięcia, tak naprawdę tam pozostaje. Człowiek w internecie nie jest anonimowy.

Policjant podał też przypadki, że cyberprzemoc może być stosowana za pomocą e-maili, witryn internetowych, portali społecznościowych czy forów dyskusyjnych. Przykładami mogą tu być: wyzywanie, straszenie, nękanie, wyśmiewanie, poniżanie kogoś, robienie komuś obraźliwych zdjęć, filmów, a następnie bez jego wiedzy publikowanie ich i rozsyłanie dalej. Takie zachowanie to łamanie prawa. Sprawca, który działa „w sieci”, nie może być bezkarny. Dlatego tak ważny jest dobry kontakt ze swoim dzieckiem i tłumaczenie mu, że w razie niepokojących sygnałów powinno informować rodziców oraz nauczycieli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto