Włoch ostatnio śpiewał w Inowrocławiu w marcu Włoch ostatnio śpiewał w Inowrocławiu w marcu

Włoch ostatnio śpiewał w Inowrocławiu w marcu (© Magdalena Pindel)

Po sukcesie Ciao Ciao Bambina Nicola Palladini powraca do Inowrocławia z nową produkcją.

Już 26 listopada o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu rozpocznie się spektakl Nicoli Palladiniego „d:AMORE. Muzyczna Podróż Śladami Dalidy”.

Amore to po włosku miłość. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo miłość jest tematem przewodnim większości znanym szerokiemu gronu odbiorców utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. - Dalidy, Elvisa Presley’a, The Beatles, czy Roberty Flack.

Bohater, będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka -stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość.

„d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji.

Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej, a nawet strajków ‘68.

Tłem są wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, „Ciao Ciao Bambina”.

Bilety w cenie 40 złotych do kupienia w Kujawskim Centrum Kultury i sklepie muzycznym „Forte”. W listopadzie wejściówki będą do wygrania w konkursie „Głosu Inowrocławia”.


Unablanca, czyli świat ilustracji tuż za Twoją ścianą [zdjęcia]

Info z Polski 05.10.2017

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!