Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz wygrał we Wrocławiu i awansował do półfinału Pucharu Polski.

Po pierwszym meczu wiadomo, że niebiesko-czarnym w rewanżu wystarcza każdy bramkowy remis, by znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2
Bramki: Biliński (74) oraz Lewicki (69), Drygas (78).
ŚLĄSK: Wrąbel - Zieliński (89. Idzik), Celeban, Kokoszka, Dankowski (75. Kaczmarek)- Hateley, Hołota - Ostrowski (75. Bartkowiiak), Flavio, Dudu Paraiba - Biliński.
ZAWISZA: Węglarz - Igumanowić (89. Ciechanowski), Stawarczyk, Nawotczyński, Kamiński - Drygas, Kona (81. Nykiel)- Smektała, Mica (18. Alaverdashvili), Patejuk - Lewicki.

Konie meczu!
90' - Zmiany w obu zespołach.
88' - Wrocławianie są bardziej ofensywnie usposobieni. Zawiszanie spokojnie w obronie.
85' - Coraz bliżej sukcesu. Zawisza blisko półfinału. Wystarczy remis!
81' - Nykiel za Konę.
78' - GOL! Drygaaas!
74' - GOL! Niestety, Śląsk doprowadza do wyrównania. Strzelcem Biliński.
72' - Dogrywki dziś nie będzie. Zawiszy do zwycięstwa wystarczy remis.
69' - GOOOL! Lewicki wyprowadza Zawiszę na prowadzenie!
67' - Zieliński do Bilińskiego. Ten znów przestrzelił.
65' - Nie wykorzystany rzut rożny przez niebiesko-czarnych.
63' - Alaverdashvili, Kona i Stawarczyk otrzymali w między czasie po żółtej kartce.
58' - Mający już "żółtko" Holota ostro potraktował Patejuka. Sędzia jednak nie zdecydował się ponownie wyciągnąć kartki.
53' - Nielicznie zgromadzeni na stadionie kibice zaczynają się nieco nudzić. Ich frustracja jest jeszcze większa po niecelnym strzale Dudu.
50' - Dobre dośrodkowanie Alaverdashvilego z rzutu rożnego. Główkował Drygas, ale posłał futbolówkę ponad bramką.
47' - Przed szansą na zdobycie bramki był Ostrowski, ale bydgoszczanie wyszli z opałów.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy.
44' - Bliński znów niecelnie.
42' - Niecelny strzał Igumanowica z dystansu.
39' - Strzał Bilińskiego zablokowany przez Kamińskiego.
35' - Strzał za strzał. Ponownie obok bramki uderzał Biliński. Później przed wielką szansą na gola stanął Lewicki, ale zabrakło mu spokoju i precyzji.
31' - Biliński posłał piłkę obok bramki.
29' - Przewaga zawiszan nie już tak widoczna.
24' - Niezła akcja Śląska, ale zakończona niecelny, strzałem Flavio.
22' - Na razie lepiej prezentuje się nasza drużyna. "Jeśli Śląsk gra w strojach zielonych i jest klubem z ekstraklasy, a goście w białych i są klubem z niższej ligi, to dlaczego ci biali są częściej na połowie tych zielonych?" zastanawiają się prowadzący relację na stronie Śląska.
18' - Niestety, Mica nie jest zdolny do gry. Zmienia go Alaverdashvili.
16' - Mica ucierpiał w starciu z Hateleyem.
14'- Zieliński swoją interwencją powstrzymał szarżującego Lewickiego.
11' - Niebiesko-czarni nieźle rozpoczęli ten mecz. Na razie nie widać różnicy klas dzielących oba zespoły. Przed momentem nad poprzeczką piłkę posłał Lewicki.
8' - Bydgoszczanie egzekwowali rzut rożny, ale Ostrowski wybił piłkę na aut.
5' - Spotkanie nie zainteresowało zbyt wielu włocławian. Na stadionie zaledwie około tysiąca kibiców. We Wrocławiu może wzbudzać to szok, piłkarze Śląska nie są przyzwyczajeni do gry przy niemal pustych trybunach.
4' - Kiepski strzał Flavio.
3' - Na razie spokojny początek spotkania.
1' - Rozpoczął się mecz. Spotkanie poprzedza minuta ciszy ku pamięci Andrzeja Lewandowskiego, znanego dziennikarza sportowego.

Maciej Bartoszek po meczu Zawisza - Zagłębie.