W Kruszwicy odbyła się już XIII edycja imprezy „Polscy Olimpijczycy Dzieciom”, w której tradycyjnie wzięli udział wybitni polscy sportowcy.

Wcześniej odwiedzili sześć szkół, gdzie spotkali się z uczniami.

Sportowcy opowiadali o swoich karierach, sukcesach i uprawianych dyscyplinach sportowych. A w samo południe, w hali sportowej na Zagoplu rozpoczęła się rywalizacja szkół poprzedzona ceremoniałem olimpijskim. Sędzia główny, Jacek Sieradzki przedstawił krótko sześć konkurencji i drużyny stanęły w szranki zawodów.

- W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w ostatniej konkurencji. W przerwie były występy taneczne i wokalne przygotowane przez wychowanki Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków pod okiem wychowawców: Małgorzaty Zawadzkiej i Krzysztofa Kosińskiego - informuje Ireneusz Śmigielski, wychowawca z MOW.

Ostatecznie wygrała ekipa Gimnazjum nr 3 z Bachorc z kapitanem-olimpijczykiem Elżbietą Urbańczyk, drugie miejsce zajęła drużyna gimnazjum nr 1 z aktorem Dariuszem Wnukiem, który zastąpił kontuzjowaną Anetę Szczepańską, trzecie Gimnazjum nr 2 z Grzegorzem Krejnerem, czwarte MOW z Aleksandrą Klejnowską-Krzywańską, piąte zespół ze Strzelna z Małgorzatą Sobańską i ostatnie najmłodsza drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Racicach z Tomaszem Kucharskim. Imprezę zakończono wręczeniem upominków i nagród oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


Zobacz koniecznie: Impreza w Club Holidays Orchowo [zdjęcia]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:

Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!