Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studniówki w Inowrocławiu. Jak są trendy? Ile kosztują?

Anna Hankiewicz
Dominik Fijałkowski
Trwa okres balów studniówkowych. Dla uczniów, którzy w tym roku będą zdawali maturę, to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie zapamiętają z czasów szkolnych. Ile zapłacą za te wspomnienia?

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie inowrocławskich szkół średnich biorą udział w studniówkach organizowanych w styczniu i lutym. Kilka dni temu zmierzyli się z egzaminami próbnymi z wybranych przedmiotów, co dało im odczuć, że matura tuż-tuż.
- Mamy namiastkę tego, co czeka nas w maju i na studiach podczas sesji egzaminacyjnych. Nie jest łatwo - mówi Maciej, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Droga impreza

Nie każdy maturzysta może pozwolić sobie na udział w studniówce, ponieważ koszty imprezy maturalnej rosną z roku na rok.
- Za moich czasów studniówki odbywały się w szkole - na sali gimnastycznej lub w auli i wszyscy dobrze się bawili. Dziś młodzież bierze udział w wydarzeniach z dużym rozmachem, które przypominają wesela. Zdarza się, że wydatki i nerwowa atmosfera towarzysząca przygotowaniom, nie przekładają się na udaną zabawę - mówi Hanna Kujawa z Inowrocławia.
Studniówki na Kujawach odbywają się w salach bankietowych, co wiąże się ze sporymi kosztami. Organizatorzy balów zacierają ręce.

Niech żyje bal

Do najpopularniejszych lokali studniówkowych w Inowrocławiu zaliczyć można pałac w Kobylnikach, Gościniec For You w Tupadłach, salę biesiadną w Marcinkowie oraz Savanę.
Ceny studniówek wahają się od 400 do 500 złotych za parę. Aby nieco odciążyć domowy budżet, w niektórych klasach pieniądze przeznaczone na bal studniówkowy zbierane były w ratach przez kilka ostatnich miesięcy.
Koszt imprezy to nie tylko wynajęcie sali i posiłki, ale i opłacenie zespołu muzycznego lub #DJ-a oraz zdjęcia i nagranie video.

Jeszcze suknia i garnitur

Ale to nie koniec listy styczniowych wydatków - chłopcy zatańczą poloneza w nowych garniturach, a dziewczęta w sukniach wieczorowych, do których muszą dobrać buty i dodatki. Przed balem większość z nich uda się do fryzjerki i kosmetyczki. Ponadto młodzież opłaca miejsca dla nauczycieli.
- Moje studniówkowe wydatki zamknęły się w kwocie 800 zł. Niektóre koleżanki z klasy wydały jeszcze więcej - mówi Marta, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Jakie są tegoroczne trendy?

Na salach balowych podziwiać można zarówno powłóczyste suknie, jak i te w krótszym wydaniu.
- Dużo zależy od oprawy studniówki, atmosfery i indywidualnego stylu. Są też tacy, którzy stawiają na wygodę - dodaje Marta. Na parkietach dominują sukienki sięgające przed kolano.
Jak zwykle króluje klasyczna czerń ze złotymi i srebrnymi akcentami. Z tłumu wyróżniają się dziewczęta przykuwające uwagę odważnymi kolorami, tj: fiolet, turkus czy czerwień.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto