(© Nadesłane )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozstrzygnięty został XVI Powiatowy Konkurs Biologiczny Dla Gimnazjalistów organizowany przez II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Najlepiej spisali się uczniowie Kaspra.

Znakomicie wypadli w nim uczniowie kl. III Gimnazjum Dwujęzycznego przy I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, podopieczni Anny Pędzich-Kuszel. Na 9 przyznanych tytułów 4 przypadły gimnazjalistom z "Kaspra": Julia Zakrzewska zdobyła tytuł laureata, a tytuł finalisty otrzymali Aleksandra Witkowska, Jakub Muszalski i Aleksandra Baran.

Ci sami uczniowie odnieśli również sukces w Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu - tu laureatami II i III miejsca zostali odpowiednio Aleksandra Witkowska i Jakub Muszalski, a Julia Zakrzewska oraz Aleksandra Baran zostały wyróżnione.

Należy przypomnieć, że oprócz powyższych sukcesów Ola Baran została laureatką XV Regionalnego Konkursu Biologicznego organizowanego przez I LO, a Ola Witkowska, Julia i Kuba - jego finalistami.

Ponadto cała wymieniona czwórka oraz dodatkowo uczeń tej samej klasy Jakub Łaszkiewicz wywalczyli tytuły Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (Ola Baran - laureata, pozostali - finalisty). Podsumowując, w tym roku szkolnym we wszystkich konkursach z biologii młodzi adepci nauk przyrodniczych z Gimnazjum Dwujęzycznego zdobyli 15 tytułów (5 laureata i 10 finalisty) oraz dwa wyróżnienia.


Czytaj także: Konkurs „Prawa dziecka - prawami człowieka” rozstrzygnięty [zdjęcia]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:


Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!