Umowę podpisuje Roman Wieczorek, wójt Dąbrowy Biskupiej

Fot. Dominik Fijałkowski (© redakcja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilka gmin z powiatu inowrocławskiego ma zagwarantowane unijne wsparcie na świetlice, place zabaw, parkingi i chodniki.

W Lipiu (gm. Gniewkowo) podpisy pod stosownymi umowami potwierdzającymi finansowe wsparcie z Programu Dofinansowania Obszarów Wiejskich złożyli m. in. wójt Roman Wieczorek (Dąbrowa Biskupia), burmistrzowie Adam Roszak (Gniewkowo), Andrzej Brzeziński (Janikowo) i Tadeusz Gawrysiak (Kruszwica). W imieniu władz wojewódzkich dokumenty parafowali wicemarszałek Edward Hartwich i Bartosz Nowacki, członek zarządu województwa.
- Otrzymaliśmy unijne wsparcie w wysokości 350 tysięcy złotych, czyli tyle pieniędzy, o ile wnioskowaliśmy. Nie czekaliśmy na podpisanie umowy i już rozstrzygnęliśmy przetarg na inwestycję, która pochłonie ogółem aż 630 tysięcy złotych - poinformował nas po uroczystości Roman Wieczorek, wójt Dąbrowy Biskupiej.
Gmina zainwestuje środki unijne i własne w remont świetlicy, utwardzenie placu i urządzenie parku wiejskiego w Dąbrowie. Wraz z boiskami sportowymi, amfiteatrem i placem zabaw stworzą one kompleks. - Chcemy żeby zaczęło tu tętnić życie kulturalne, a także by mieszkańcy lub osoby przejeżdżające przez Dąbrowę miały gdzie rozpalić grilla, czy zagrać w duże szachy - dodaje wójt.
Inni też dostali
Unijne wsparcie otrzymają też pozostałe gminy powiatu Inowrocławskiego. I tak, 415 tys. zł wpłynie na konto gminy Rojewo, na budowę boisk wielofunkcyjnych oraz placów zabaw w Rojewicach i Ściborzu. 409,5 tys. zł otrzyma gmina Gniewkowo na budowę świetlicy w Wierzchosławicach oraz na modernizację świetlic wiejskich. Z kolei gmina Kruszwica na świetlicę w Kobylnikach i na zagospodarowanie terenu wokół niej dostanie prawie 369 tys. zł. Złotniki Kujawskie modernizować będą świetlicę w Leszczach. Unia wesprze tę inwestycję kwotą 389,6 tys. zł. Gmina Janikowo otrzyma 200 tys. zł na wyposażenie i adaptację budynku hydroforni w Ludzisku na świetlicę, budowę placu zabaw, chodników i miejsc parkingowych. Gmina Inowrocław chce natomiast unijne 273,7 tys. zł przekazać na budowę świetlicy w Jacewie.
Dofinansowanie w wysokości prawie 409 tys. zł otrzyma też Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gniewkowie na place zabaw i adaptację świetlicy wiejskiej.
(FI)

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

Więcej na temat: