Inowrocławianka bierze udział w konkursie Kuba i Przyjaciele. Jego organizatorem jest fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.

Martyna Meller ma 18 lat. Jest inowrocławianką. Na co dzień mieszka w internacie i uczy się w Liceum Plastycznym w Bydgoszczy.

Mecze z tatąOd dziecka interesuje się piłką nożną. - Z tatą oglądam mecze w telewizji. Uwielbiam Kubę Błaszczykowskiego, a ulubionym klubem jest Borussia Dortmund. W wakacje była wolontariuszem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie . W grudniu pomagała pod Wawelem w organizacji losowania grup mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej.

- Przeszłam już pierwsze szkolenia dotyczące wolontariatu na sam turniej, który odbędzie się w czerwcu w Polsce. Będę pomagała je zorganizować w Bydgoszczy - dodaje.

Artystyczna duszaDrugą pasją 18-latki jest sztuka. Aranżuje przestrzeń, rzeźbi, maluje, rysuje. W ubiegłym roku otrzymała stypendium prezydenta Inowrocławia. Wzięła też udział w warsztatach plenerowych w Myślęcinku.

- W bydgoskim liceum będę się uczyła cztery lata, po których zdobędę zawód plastyka - wyjaśnia Martyna. - Najbardziej lubię rzeźbić, aranżować przestrzeń i projektować samochody w glinie. Marzeniem byłoby połączenie sportu i sztuki.

Wspierają talentyPod koniec stycznia nastolatka dowiedziała się o konkursie Kuba i Przyjaciele. Jego organizatorem jest fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego, która powstała w 2015 roku. Znakomity piłkarz (fundator) i Małgorzata Domagalik (prezes fundacji) razem ze swoimi przyjaciółmi działają na rzecz dzieci i młodzieży. Projekt wspiera talenty i umiejętności młodych ludzi w wieku 16-19 lat. Martyna nagrała krótki film, napisała kilka słów o swojej pasji i o sobie. Startuje w kategorii sztuka (pozostałe to: muzyka, sport, nauka/wiedza i moja pasja). Walczy o wsparcie finansowe. Nagroda główna to 50000 zł na dalszy rozwój talentu.

PrzyjacieleKonkurs składa się z kilku etapów. W pierwszym na prezentację inowrocławianki głosują internauci. W dalszych etapach zwycięzców będą wybierać także Kuba i jego Przyjaciele. W tym gronie znaleźli się: dziennikarka Małgorzata Domagalik, grafik i plakacista Andrzej Pągowski, aktor Paweł Małaszyński, piłkarz Łukasz Piszczek i raper Liber.

Być w trójceMeller musi być w najlepszej trójce, aby znaleźć się w kolejnym etapie (od 1 lipca).

- Warto na mnie głosować ponieważ mogłabym spełniać marzenia swoje i innych. Moim największym jest mecz Borussii Dortmund na żywo - zachęca Martyna. Aby zagłosować na mnie trzeba wejść na stronę kubaiprzyjaciele.pl/#/projects/27.

- Zrób pierwszy krok na drodze do realizacji swoich marzeń. Pokaż nam, co potrafisz - zachęca Kuba Błaszczykowski. - Będą Ci kibicować tysiące internautów, masz szanse zostać zauważonym i docenionym. Nagroda główna pozwoli ci zainwestować w rozwój twojej pasji i zrealizować marzenia.Krótki film jest wizytówką twojego talentu i determinacji. Recepta na sukces to 100% talentu i 100% ciężkiej pracy.

Pomóc innymJakub Błaszczykowski to chłopak z małej wsi Truskolasy. Wspiął się na piłkarski szczyt dzięki nieprzeciętnemu talentowi, imponującej pracowitości i sile charakteru. Biografia Kuby jest doskonałą inspiracją dla wszystkich młodych ludzi, którzy mają dość siły i determinacji by walczyć o spełnienie swoich marzeń. Droga do sukcesu nigdy nie jest prosta. Kuba wie to najlepiej i dlatego dziś chce pomóc na tej drodze innym. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz, gdzie mieszkasz. Liczysz się TY, to co potrafisz i to co chcesz osiągnąć.


Zobacz także: Psia arystokracja w Inowrocławiu [zdjęcia]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!