Mistrzostwa powiatu w siatkówce plażowej zainaugurowały cykl imprez z okazji Dni Gniewkowa. Dla mieszkańców i gości przygotowano szereg atrakcji - od koncertu Kasi Kowalskiej, przez występ kabaretowym Marcina Dańca, po zjazd Kowalskich.

W tym roku Gniewkowo obchodzi 749. rocznicę nadania praw miejskich. Dziś uroczyście zainaugurowano obchody Dni Miasta. W samo południe na Rynku odbyło się Święto Szkoły Podstawowej Nr 1, które poprzedził tradycyjny przemarsz spod budynku szkoły do centrum. Organizatorzy zaplanowali m.in. żywe szachy, prezentacje uczniów na scenie, konkurs plastyczny i zbiorowe odtańczenie z publicznością kujawiaka wokół Rynku.

- Uroczystości związane z Dniami Gniewkowa trwają do 21 maja Obchody zorganizowane drugiego dnia rozpoczną się o godz. 9 w Gimnazjum Nr 1 w Gniewkowie, gdzie odbędzie się konkurs ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza. „Pod niebem” - taki tytuł będą nosiły wydarzenia zorganizowane w piątkowe popołudnie. Od godz. 18 w sali koncertowej MGOKSiR mieszkańcy będą mogli obejrzeć musical wystawiony przez Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, a także wystawę prac uczniów szkół z terenu naszej gminy - wylicza rzecznik Anna Nawrocka.

Sobota przebiegać będzie pod znakiem koncertów. Już przed południem od godz. 11 na Rynku odbędzie się I Przegląd Dziecięcych Solistów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych, a o godz. 18.30 na dużej scenie wystąpi Panzerfaust, Marcin Daniec (godz. 19.30), Kasia Kowalska (godz. 21) i The Genada Band (godz. 22-23).

- Ponieważ nazwisko Kowalskich jest niebywale popularne wśród naszych rodaków, organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich noszących właśnie to nazwisko. Za okazaniem dowodu osobistego podczas koncertu będą czekały na nich niespodzianki w specjalnie wyznaczonym sektorze pod sceną. To także ukłon w stronę gwiazdy, która swoim występem uświetni tegoroczne Dni Gniewkowa - dodaje Anna Nawrocka. Imprezą towarzyszącą będzie parada i spotkanie motocyklistów.

Niedziela to już ostatni dzień urodzin miasta. O godz. 10 na Orliku rozegrane zostaną Mistrzostwa Gniewkowa w Piłce Nożnej, a w godzinach popołudniowych o godz. 16 w budynku byłej synagogi będzie miał miejsce wernisaż wystawy Michała Siewkowskiego pn. „Od pejzażu do obrazu”.

Pasjonaci planet i gwiazd będą mogli podziwiać podniebne widoki w Astro-Bazie Kopernik. Pod hasłem „Wpatrzeni w Słońce, Planety i Gwiazdy” w godz. 12-14 odbędą się tam obserwacje Słońca z wykorzystaniem teleskopów, a w godz. 22-24 obserwacje planet i gwiazdozbiorów wiosennego nieba.


Zobacz koniecznie: Impreza w Club Holidays Orchowo [zdjęcia]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju:

Powiat inowrocławski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!