Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 dwa razy stanęli na podium turnieju "Złota kielnia" [zdjęcia]

ZSP nr 5 w Inowrocławiu
Uczniowie inowrocławskiej "Budowlanki" zdobyli dwa tytuły wicemistrzów Polski podczas Finału Centralnego XLVIII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Turniej odbył się w dniach 13-15 lutego na Międzynarodowych Targach BUDMA w Poznaniu. Uczniowie klasy III mm branżowej szkoły I stopnia, czyli Wojciech Karpiński i Jakub Kwaśniewski dostali się do ścisłego finału, a następnie wywalczyli wicemistrzostwo Polski, każdy w swojej dziedzinie.

W. Karpiński, który na co dzień uczy się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, zajął drugie miejsce w kwalifikacji B.07 (wykonywanie robót posadzkarsko - okładzinowych), a J. Kwaśniewski, który szkoli się w zawodzie murarz-tynkarz, zajął także drugie miejsce, tyle, że w kwalifikacji B.18 (wykonywanie robót murarskich i tynkarskich). Ich opiekunami dydaktycznymi są nauczyciele przedmiotów zawodowych Joanna Wiśniewska i Karol Marcysiak.

Jesteśmy niezwykle dumni z postawy, umiejętności i wiadomości naszych uczniów, gratulujemy sukcesu. Kolejny raz podium - to wielkie wyróżnienie, a także motywacja dla nauczycieli przedmiotów zawodowych i uczniów, by pracować na kolejne To także świadectwo, że „Budowlanka” bardzo dobrze przygotowuje do zdawania egzaminów zawodowych oraz wykonywania wybranego zawodu