Warcabowe sukcesy drużyny LUKS "Zefir" Janikowo

Joanna Smolak
W dniach 18-21 czerwca w Dąbkach k. Darłowa odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10, 13, 16 oraz 19 w warcabach stupolowych. Rekordowa liczba ponad 180 warcabistek i warcabistów z całej Polski rywalizowało w partiach z czasem gry 90 minut na zawodnika.

W imprezie wzięły udział cztery drużyny LUKS „Zefir” Janikowo. Był to kolejny dobry start kujawskich warcabistów.
Grające pierwszy rok w kategorii juniorek do lat 19 zagrały Zuzanna Witkowska i Patrycja Tomczak. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal.

Bartosz Malak, Dawid Trafny oraz Szymon Zaleta reprezentowali Zefira w kategorii juniorów do lat 16. Zagrali ambitnie i zajęli to najbardziej nielubiane wśród sportowców czwarte miejsce. Najwięcej, bo 7 punktów dla drużyny zdobył Szymon.

W najliczniej obsadzonej kategorii juniorów do lat 13 zagrało 15 drużyn. Ekipa Zefira w składzie Mateusz Kozaczyński, Kamil Kubiak oraz Igor Skonieczny zajęła 5 miejsce. Chłopcy zagrali równo, zdobyli podobną ilość punktów i ich 5 lokat należy uznać za dobrą.

W kategorii juniorek do lat 13 w barwach kujawskiej drużyny zagrały Dominika Podhorodecka oraz Amelia Gralak. Obie dziewczynki to 11-latki, a w dodatku dla Amelki był to debiut na arenie ogólnopolskiej. Janikowskie zawodniczki zostały sklasyfikowane na 7 wśród 12 drużyn miejscu. I jest to optymistyczny prognostyk na dalsze występy dziewcząt.

Ceremonię dekoracji zwycięzców poprzedziła uroczystość wręczenia powołań naszym kadrowiczom na sierpniowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Po raz kolejny nominację do kadry odebrał janikowian Krzysztof Kortas.

Młodzi zawodnicy serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janikowie oraz panu Romanowi Kiełbowi za okazaną pomoc finansową

Autor tekstu i zdjęć: Dariusz Trafny