Wygrana Zawiszy we Wrocławiu! (wideo)

SZYMON SZAR
Wygrana Zawiszy we Wrocławiu!
Wygrana Zawiszy we Wrocławiu! T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Zawisza Bydgoszcz sensacyjnie pokonał na wyjeździe Ślask Wrocław 2:1. Bramki dla zespoły Ryszarda Tarasiewicza Luis Carlos i Wahan Geworgian. Trzy punkty jadą do Bydgoszczy a Zawisza jest już siódma w tabeli!

Pierwsza połowa była dosyć nudna z obu stron. Pierwsze emocje przyniosła akcja w 6 minucie spotkania. Wtedy to w zamieszaniu podbramkowym Wojciech Kaczmarek niemal cudem wybił piłkę z linii bramkowej.

Znacznie ciekawiej zrobiło się w drugiej części gry. W 55. minucie piłkę w środku pola stracił Sebastian Dudek, przejął ją Tadeusz Socha który idealnie w tempo zagrał prostopadle do Sylwestra Patejuka. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i precyzyjnym, technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Zobacz koniecznie: Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2 FOTORELACJA

Prowadzenie gości długo nie trwało. Bowiem odpowiedz Zawiszy była niemal natychmiastowa. W 66. minucie Wójcicki zagrał w pole karne. Wtedy to piłkę umiejętnie rozegrali między sobą Pawelec z Rafałem Gikiewiczem. Futbolówkę po świetnym rozegraniu przyjął Luis Carlos i z bliska pokonał golkipera Śląska.

Na kwadrans przed końcem spotkania niespodziewanie beniaminek TMobile ekstraklasy objął prowadzenie. Celnym strzałem głową popisał się Wahan Geworgian. Problem tylko w tym, że napastnik Zawiszy w momencie podania był na spalonym. Zatem sędziowie popełnili fatalny błąd. Mimo to trzy punkty jadą do Bydgoszczy!

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)**Bramki**:Patejuk 55 - Carlos 68, Geworgian 75