Jakiś czas temu informowaliśmy Was o zapowiedzi pojawienia się przycisku "Nie Lubię tego" na Facebooku, która pochodziła z ust samego Marka Zuckerberga. Niestety, szum w mediach wywołał kolejną falę oszustw, na niespotykaną dotąd skalę. Uważajcie!

Temat wprowadzenia przycisków "Nie Lubię tego" nie lubię tego na Facebooku od zawsze wykorzystywany był przez oszustów działających w tym serwisie do różnych szkodliwych działań, skierowanych w stronę innych użytkowników. Informacje o rzekomym wprowadzeniu tej formy wyrażania opinii (kiedy to Facebook stanowczo zaprzeczał chęci jej implementacji) skłaniały nieświadomych internautów do klikania w różne, często zawierające szkodliwe oprogramowanie linki. Jeśli korzystacie z serwisu Facebook musicie bardzo uważnie obserwować to, na co dokładnie klikacie.

Kilka dni temu poinformowaliśmy Was o oficjalnej zapowiedzi pochodzącej z ust samego Marka Zuckerberga, dotyczącej wprowadzenia przycisku "Nie Lubię tego". Wiemy już na pewno, że taka funkcjonalność powstanie, niestety nie wiadomo jeszcze kiedy. Mark Zuckerberg popełnił ogromny błąd w tym, że zamiast po prostu przycisk taki wprowadzić, wywołał tylko poruszenie swoją wypowiedzią, które to skrupulatnie wykorzystali oszuści.

Zawsze patrzcie na zaznaczone na szaro w dolnym lewym roku linku źródło tego, skąd pochodzi informacja, na którą klikacie. Istnieje bardzo dużo adresów, które z nazwy wyglądają pozornie na rzetelne, są też takie, które są jedynie ciągiem dziwnych znaków. Jeśli kiedykolwiek korzystając z Facebooka klikniecie w link, który przeniesie Was poza serwis i będzie wymagał podania jakichkolwiek danych, polubienia którejkolwiek ze stron lub autoryzacji za pomocą danych z konta Facebook, wzmóżcie swoją czujność i wyjdźcie z takiej strony czym prędzej. Najczęstsza forma oszustwa to "polub X aby zobaczyć Y" - nigdy nie postępujcie zgodnie z takimi instrukcjami.

Źródło: Conowego.pl

Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!