Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia [zapis relacji na żywo]

FIAŁ
Tomasz Bolt
Niestety, w meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza tylko zremisował z Arką Gdynia.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:2 (0:1)
Bramki: Drygas 2 (75, karny, 90+1) - Nalepa (25), Marcus da Silva (81)

ZAWISZA (trener Maciej Bartoszek): Sapela - S. Kamiński, Stawarczyk, Nawotczyński, Nykiel - Smektała, Drygas, Mica, Kona (70. Łukowski), Patejuk (61. Alaverdashvili) - Lewicki.
Żółte kartki: Nykiel, Nawotczyński.

ARKA (trener Grzegorz Niciński): Jałocha - Stolc, Marcjanik, Alan Fialho, Warcholak - Marcus da Silva, Łukaszewicz, Nalepa, Bożok (78. Tomasiewicz) - Yussuff (82. Wojowski) - Abbott (90+1. Renusz).
Żółte kartki: Alan Fialho, Nalepa, Bożok.

Sędziuje: Piotr Lasyk (Bytom), asystenci: Sebastian Mucha, Bartłomiej Lekki, techniczny: Marcin Bielawski. Delega

Ławka rezerwowych
Zawisza: Węglarz, Gajewski, Ciechanowski, Igumanović, Włosiński.
Arka: Miszczuk, Socha, Sobieraj, Mosiejko.

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu, w Bydgoszczy Zawisza podzielił się punktami w meczu z Arką.
90+3' Ależ kontra Arki po błędzie bydgoskiej defensywy. Wyłożenie piłki do Nalepy, ale ten uderzył obok bramki.
90+1' 2:2!!! Zamieszanie w polu karnym Arki. Po zablokowanym strzale Nykiela, piłka trafiła pod nogi Drygasa, a ten doprowadził do remisu.
90' Trzy minuty doliczone.
88' Dwukrotnie bliski dojścia do pozycji strzeleckiej był Nawotczyński, potem z dystansu obok bramki uderzył Łukowski.
87' Smektała uderzył obok bramki.
84' Dogranie w pole karne, Sapela uprzedził jednak Marcusa.
81' 1:2!!! Kapitalnie uderzył z rzutu wolnego Marcus da Silva.
77' Bardzo mocne uderzenie Marcusa da Silvy, jednak obok bramki Sapeli.
76' Zawisza poszedł za ciosem. Po dośrodkowaniu Miki, niecelnie uderzał Lewicki.
75' 1:1!!! Kamil Drygas pewnie wykorzystał jedenastkę.
74' Rzut karny dla Zawiszy. Stolc faulował Łukowskiego.
72' Jałocha odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu Drygasa.
69' Po strzale z dystansu, piłka odbiła się od kolana Lewickiego i złapał ją Jałocha.
68' Dośrodkowanie Warcholaka, Marcus da Silva nieczysto trafił w piłkę.
67' Kolejna strata graczy Zawiszy. Bożok zagrał na skrzydło do Abbotta, który uderzył mocno, ale w boczną siatkę.
65' Nykiel uderzył obok bramki po dośrodkowaniu Miki z rzutu wolnego.
63' Yussuff nie doszedł do piłki. Od bramki grę wznowił Sapela.
59' Patejuk świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę, a uderzenie Kony kapitalnie obronił Jałocha.
54' Kontra gdynian, Yussuff dograł do Bożoka, jego strzał został zablokowany.
53' Mica zagrywał piłkę do Lewickiego, jednak to podanie zablokowali obrońcy Arki.
51' Zablokowany strzał Yussuffa. Arka miała jednak rzut rożny.
48' Jałocha niepewnie interweniował po strzale Lewickiego.
46' Początek drugiej połowy, obie drużyny rozpoczęły tę część spotkania bez zmian w składach.

I POŁOWA
45' Koniec pierwszej połowy. Jeszcze przed jej końcem, groźnie próbował zaatakować Nalepa, ale jego kontrę zablokowali obrońcy Zawiszy.
44' Bardzo niedokładne dośrodkowanie Yussuffa.
42' Patejuk z rzutu wolnego uderzył w mur.
38' Bardzo dobra kontra wyprowadzona przez gdynian, Nalepa uderzył jednak ponad bramką Sapeli.
36' Doskonała okazja dla Zawiszy do doprowadzenia do remisu. Po zagraniu Miki, Lewicki trafił w słupek bramki Jałochy.
33' Lewicki na pozycji spalonej.
31' Po dośrodkowaniu Kamińskiego, niecelnie uderzał głową Lewicki.
26' Jeszcze jedna groźna kontra gości, Abbott zagrał do Nalepy, ale ofiarnym wślizgiem Drygas zdołał uniemożliwić oddanie mu strzału.
25' 0:1!!! Błąd Sapeli, piłkę przejął Marcus da Silva, wyłożył piłkę do Nalepy, a ten umieścił ją w siatce mocnym strzałem pod poprzeczkę.
24' Rzut wolny dla Zawiszy, ale bez zagrożenia bramki Jałochy.
22' Zablokowany strzał Patejuka.
20' Piłka w siatce Sapeli, jednak arbiter nie uznał gola, dopatrując się zagrania piłki ręką przez Nalepę.
17' Zablokowane uderzenie Nalepy.
13' Obok bramki Jałochy uderzył Smektała. Od autu grę wznowili bydgoszczanie.
10' Bożok dośrodkował w pole karne, Sapela próbował interweniować i był faulowany.
10' Faul taktyczny Nykiela, który sfaulował Marcusa. Obrońca Zawiszy ukarany żółtą kartką.
9' Groźnie atakował Zawisza, w polu karnym strzał Micy zablokowali obrońcy.
7' Rzut wolny dla Zawiszy, jednak Mica uderzył wprost w mur obrońców gości.
6' Niedokładnie dośrodkowywał Nykiel. Obrońcy gdynian wybili piłkę poza boisko.
4' Za głębokie dośrodkowanie Smektały i piłka w rękach Jałochy.
4' Dwa niedokładne dośrodkowania zawodników Arki, kontra bydgoszczan powstrzymana.
2' Mica nie zdążył dobiec do piłki zagrywanej przez Drygasa.
1' Pierwszy gwizdek arbitra, od środka zaczęli piłkarze Arki.