Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Dariusz Bloch
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec.

Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec 6:1
Bramki; Drygas (8,44,45), Lewicki (38, 56), Smektała (72) oraz Fidziukiewicz (13).
ZAWISZA: Sapela - Kamiński, Stawarczyk, Nawotczyński, Nykiel - Drygas, Kona (73. Alawerdaszwili) - Patejuk (66. Łukowski), Panajotow (79. Włosiński), Smektała - Lewicki.
ZAGŁĘBIE: Fabisiak - Sołowiej, Fonfara (10. Budek), Sierczyński, Fidziukiewicz, Markowski, Dudek, Pribula (82. Mularczyk), Wilk (46. Ryndak), Udovicić, Matusiak.

Koniec meczu. Wkrótce wideo z konferencji. Okno poniżej.
90' - Fabisiak broni zaskakujący strzał Smektały.
90' - Włosiński ukarany żółtą kartką.
88' - Coraz bliżej końca meczu.
83' - Drygas tym razem obok bramki.
82' - Na boisku pojawia się Mularczyk.
81' - Strzał z dystansu jednego z graczy Zagłębia, ale bardzo niecelny.
79' - Włosiński za Panajotowa.
76' - Nykiel strzelił z dystansu, broni Fabisiak.
73' - Za Konę wszedł Alawerdaszwili.
72' - 6:1 dla Zawiszy! Gola strzelił Smektała.
69' - Fidziukiewicz niecelnie uderzył z dystansu.
67' - Teraz Łukowski został sfaulowany. "Żółtko" dla Sierczyńskiego.
67' - Złe wejście w mecz Łukowskiego. Od razu żółta kartka.
66'- Zmiana w Zawiszy. Za Patejuka wchodzi Łukowski.
64' - Panajotow nad poprzeczką.
63' - Drygas huknął z dystansu, broni Fabisiak.
62' - Zawiszanie grają już z ogromną pewnością siebie, Goście nie zamierzają się poddawać. Trzeba im oddać, walczą. W dziesiątkę jest im jednak bardzo trudno atakować bez strat w bloku defensywnym.
58' - Fabisiak dwukrotnie broni strzały Smektały. Mogło być 6:1!
56' - 5:1 dla Zawiszy! Po raz drugi dziś na listę strzelców wpisujemy Lewickiego.
53' - Smektała przegrał pojedynek 1 na 1 z Fabisiakiem. Próbował jeszcze dobijać z przewrotki, ale nieczysto trafił w piłkę.
49' - Spokojny początek drugiej połowy. Częściej przy piłce są w tej chwili przyjezdni, ale może to wynikać z taktyki niebiesko-czarnych.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Ryndak za Wilka.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 4:1.
45+'1' - GOL! Trzy gole i asysta - to w Bydgoszczy potrafi tylko Kamil Drygas!
45' - Pierwsza połowa potrwa jeszcze co najmniej jedną minute.
44' - Drygas show trwa! Zawisza prowadzi 3:1. Tym razem znów Drygas wpisał się na listę strzelców. Asystował Patejuk.
42' - Niecelny strzał Patejuka.
38' - Świetna akcja Zawiszy. Kamiński zagrał w pole karne. Drygas odegrał głową do Lewickiego, a ten umieścił piłkę w bramce. Zawisza prowadzi 2:1!
35' - Kontra Zawiszy. Lewicki upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia graczy Zagłębia.
33' - Dośrodkowywał Kamiński, piłką wylądowała w dłoniach Fabisiaka.
30' - Kuriozalna sytuacja. Lewicki nie zamknął dośrodkowania Smektały. Goście jednak pogubili się i Lewicki miał kolejną szansę. Umieścił piłkę w bramce, ale... przy okazji sfaulował bramkarza.
28' - Drygas przechwycił futbolówkę i zagrał do Lewicki. Strzał napastnika Zawiszy był już jednak bardzo niecelny.
26' - Panajotow zagrał do Patejuka, ale ten uderzył niecelnie.
25' - Dośrodkowanie Patejuka schwytał Fabisiak. Pomysł był jednak niezły, bo Lewicki także był blisko piłki.
22' - Częściej przy piłce są podopieczni Macieja Bartoszka, ale goście nie zamierzają tylko murować dostępu do własnej bramki.
18' - Optyczną przewagę mają obecnie zawiszanie.
14' - Z przewrotki uderzał Drygas, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Fabisiaka.
13' - GOL! Zagłębie doprowadza do wyrównania. Gola strzelił Fidziukiewicz.
12' - Po rzucie wolnym bliski wyrównania był Matusiak.
10' - Za Fonfarę wchodzi Budek.
10' - Niecelny strzał Smektały.
8' - GOOL! Kamil Drygas wykorzystuje jedenastkę!
7' - Drygas zagrał bardzo wysoko w obronie Piłkarze Zagłębia pogubili się i Sołowiej sfaulował w polu karnym.
7' - Ależ historia, Drygas wywalczył rzut karny dla Zawiszy! Czerwona kartka dla Sołowieja.
5' - Kolejna źle zakończona kontra przez bydgoszczan. W jej finalnej fazie piłkę stracił Smektała.
3' - Nieźle zapowiadająca się kontra Zawiszy. Panajotow odegrał futbolówkę do Patejuka. Ten zagrał do tyłu, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.
1' - Szybko przeprowadzana pierwsza akcja przez Zagłębie. Kamiński powstrzymał jednak Pribulę, wybijając piłkę na rzut różny.
1' - Piłkarze już na boisku. Rozpoczął się mecz Zawisza - Zagłębie. Na trybunach około 200 fanów.

Około kwadrans po zakończeniu meczu przeprowadzi transmisję z konferencji prasowej. Okno z transmisją poniżej.