Zawisza - Śląsk 1:0. Wrocławianie bez szans na pierwszą "ósemkę" [ZDJĘCIA]

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 1:0
Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 1:0 Polskapresse
Zawisza - Śląsk 1:0. Drużyna bydgoskiego Zawiszy, po dosyć słabym spotkaniu, pokonała wrocławski Śląsk 1:0. Tym samym wrocławianie stracili szanse na awans do pierwszej ósemki i będą musieli walczyć o miejsca 9-16.

Walczący o pierwszą ósemkę piłkarze bydgoskiego Zawiszy pokonali przed własną publicznością 1:0 Śląsk Wrocław. Gospodarze musieli radzić sobie w tym pojedynku bez trenera Ryszarda Tarasiewicza, który został ukarany przez Komisję Ligi zakazem prowadzenia zespołu w dwóch ligowych spotkaniach. Szkoleniowiec pojedynek oglądał z trybun.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła większych emocji. Oba zespoły walczyły o piłkę w środku pola, sporadycznie próbują wyprowadzać ataki. Przez pół godziny piłkarze oddali zaledwie osiem strzałów, z czego tylko cztery skierowane były prosto w bramkę. Potem Śląsk zamknął Zawiszę na jego połowie, a podopieczni trenera Tarasiewicza próbowali grać z kontry.

Cztery minuty przed końcem pierwszych 45 minut podanie od Marco Paixao otrzymał Tadeusz Socha i próbował przelobować wychodzącego z bramki Wojciecha Kaczmarka. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Po zmianie stron od 50. minuty coraz groźniejsze akcje zaczęli konstruować podopieczni Tadeusza Pawłowskiego. Najpierw bliski przelobowania bramkarza Zawiszy był Rafał Grodzicki, a dwie minuty później strzał z ostrego kąta Flavio Paixao Kaczmarek wybił po słupku.

W 64. minucie wreszcie gospodarze przeprowadzili groźną akcję. Niepozorne podanie od Michała Masłowskiego zakończył strzałem z ostrego kąta Jakub Wójcicki. Trzy minuty później, po rzucie rożnym, piłka trafiła wprost na głowę Igora Lewczuka, jednak Marian Kelemen instynktownie wybił ją z linii bramkowej.

Siedem minut przed końcem spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Zawiszy trafiło wprost na nogę Kamila Drygasa. Ten uderzył piłkę bez zastanowienia i pewnie pokonał bramkarza gości, dając Zawiszy nie tylko prowadzenie, ale - jak się później okazało - zwycięstwo w całym meczu.

Zawisza - Śląsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Kamil Drygas (83).

Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Nawotczyński, Hermes. Śląsk Wrocław: Tadeusz Socha, Tom Hateley.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 000.

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael Pereira, Łukasz Nawotczyński, Piotr Petasz (91. Alvarinho), Sebastian Ziajka - Hermes (46. Bernardo Vasconcelos), Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek - Michał Masłowski (67. Luis Carlos).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tom Hateley, Adam Kokoszka, Rafał Grodzicki, Tadeusz Socha, Sebino Plaku (85. Sylwester Patejuk) - Dalibor Stevanovic (85. Sebastian Mila), Robert Pich (46. Mateusz Machaj), Flavio Paixao, Paweł Zieliński - Marco Paixao.