Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi dla rzemieślników [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Podniosły charakter miał jeden z ostatnich punktów obrad powiatowych radnych. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w asyście starosty Tadeusza Majewskiego i starszego cechu Piotra Jóźwiaka wręczył krzyże zasługi kujawskim rzemieślnikom.

Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował zasłużonych właścicieli kujawskich firm oraz osoby zrzeszone w Cechu Rzemiosł Różnych. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła i były poseł na Sejm RP Grzegorz Roszak otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Srebrne Krzyże Zasługi odebrali: Czesław Belzyt i jego syn Zbigniew Belzyt. Obaj wspólnie prowadzą firmę budowlaną „Murbet”. Pan Czesław jest przewodniczącym Koła Emerytów i Rencistów Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, a jego syn w poprzedniej kadencji był członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Katarzyna Budka, właścicielka Salonu fryzjerskiego „Image”, która jest wiceprzewodniczącą komisji egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w zawodzie fryzjer.

Zygmunt Chmielewski, przedsiębiorca specjalizujący się w budowie mieszkań i nowoczesnych budynków mieszkalnych.

Czesław Cuber - właściciel Zakładu Ślusarskiego, specjalizujący się w pracach ślusarskich na terenie powiatu inowrocławskiego.

Maciej Jóźwiak, który w trzecim pokoleniu prowadzi „Piekarnię -Ciastkarnię Jóźwiakowie” i jest zastępcą przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w zawodzie cukiernik i piekarz.

Brązowe odznaczenie otrzymali ponadto: Bernard Kaczorowski właściciel firmy budowlanej „Instalbud”, która istnieje od 1991 roku.

Jan Kostrzewski, który obecnie specjalizuje się w branży krawieckiej, a wcześniej zajmował się budową mieszkań i osiedli na terenie Polski i prowadził Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Kostrzewski Jan Usługi Malarskie.

Zbigniew Kucia, właściciel działającej od lat rodzinnej piekarni, istniejącej na inowrocławskim rynku od 1990 roku, mającej swoje punkty na terenie Inowrocławia i okolic.

Ryszard Lewicki - przedsiębiorca prowadzący zakład budowlany „Ar-Mau” specjalizujący się w budowie domów i biur, a także prac malarskich i wykończeniowych.

Włodzimierz Podogrodzki, który od 1991 roku kieruje firmą „Instalbud”, specjalizującą się w budowie mieszkań i nowoczesnych osiedli mieszkalnych na terenie Polski.

Barbara Rurarz właścicielka zakładu budowlanego „Lux-Dom”, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Kazimierz Wojtów prowadzi zakład cukierniczy od 1977 roku, były uczeń zawodu u Edwarda Łężyka, znakomitego społecznika inowrocławskiego, wieloletniego Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu.

- Te osoby zostały uhonorowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za zasługi przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Doceniona została także ich ofiarna działalność społeczna oraz charytatywna, a także istotny wkład w rozwój rzemiosła polskiego – podkreśla starszy cechu Piotr Jóźwiak.

Gratulacje odznaczonym złożyli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz starosta Tadeusz Majewski, który podkreślił zasługi uhonorowanych dla rozwoju rzemiosła w naszym powiecie.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto