MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Babci i Dziadka 2018 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Galileo w Nakonowie [zdjęcia]

WN
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Galileo w Nakonowie gm. Kowal, powiat włocławski uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka są na stałe wpisane w repertuar imprez tej placówki.

W piątkowe przedpołudnie 26 stycznia 2018 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Galileo w Nakonowie odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto babci i dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zacnych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 

Dzieci pod okiem swoich opiekunów przygotowały piękną oprawę, właściwą do rangi tego święta w postaci wystawienia na scenie programu słowno-muzycznego, w którym znalazły się piosenki, wiersze oraz scenki humorystyczne z życia.

Na sali zasiadło bardzo dużo babć i dziadków, ba były też prababcie i pradziadkowie. Wśród zaproszonych gości obecny był Stanisław Adamczyk – wójt Gminy Kowal.

Wspaniałych gości powitała Joanna Malinowska – dyrektor nakonowskiej placówki słowami,
[…] Bardzo serdecznie witamy Wszystkich gości, babcie, dziadków, seniorów i rodziców naszych uczniów. Dziękujemy za poświęcenie dla nas swojego czasu. Zebraliśmy się tutaj, by uczcić Wasze święto oraz podziękować Wam za troskę i opiekę na najmłodszym pokoleniem. Pokoleniem naszych wychowanków. My nauczyciele staramy się im wpajać szacunek do wieku i doświadczenia życiowego, tłumaczyć na czym polega dobro, miłość, prawdziwa rodzina. I Wy nam w tym pomagacie swoją czułością i cierpliwością do wnuków, przekazując im same najlepsze wartości. To Państwo, dzięki życiowemu doświadczeniu zyskaliście wiedzę i dojrzałość. Jesteście strażnikami pamięci zbiorowej, a więc macie szczególny tytuł, wyrazicieli wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Już Cyceron mówił, że „Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych”. Z okazji Waszego święta życzymy Wam bardzo dużo zdrowia i szczęścia, stu lat życia i pomyślności. […]**

Następnie na scenie pokazały się w swoim programie familijne przedszkolaki pod okiem wychowawczyń, pani Anety Banaś i Katarzyny Kobus. Mali artyści zaprosili zacnych gości do wspólnego świętowania cyt.
„Witamy naszych Gości, 
jak umiemy najpiękniej - ukłonem.
Witamy piękne damy i dostojnych panów
zapraszamy na nasz występ - wszystko z siebie damy.
Proszę więc świętować i braw nie żałować!”
**

Kolejnym artystami były dzieci klas starszych, które zaprezentowały się w scenkach i skeczach na wesoło. Uczniowie w stosownych strojach z przejęciem odtwarzali swoje role, a widoczna radość i uśmiech na twarzach zaproszonych gości, gorące brawa za wspaniałą uroczystość, były największą nagrodą dla przedszkolaków, uczniów i ich nauczycieli. Nie mogło zabraknąć na scenie pokazu tańca z naszego regionu, naszej małej Ojczyzny. Przecież my Kujawiacy z krwi i kości, więc jakże, nie mogło być inaczej. Dzieci w kujawskich strojach zaprezentowały pięknego Kujawiaka. Kochane wnuki poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność, swoją miłość za codzienny trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie akademii pani Joanna Malinowska – dyrektor szkoły podziękowała dzieciom za wspaniałe występy oraz swoim pedagogom za przygotowanie dekoracji i dzieci do występów, a następnie zaprosiła wspaniałych gości na spotkania przy ciasteczku i ciepłej herbacie, którą przygotowali rodzice dzieci. Była to kolejna okazja do wspólnych rozmów i wspomnień z dawno niewidzianymi znajomymi, sąsiadami, z którymi, na co dzień nie zawsze znajdują czas, aby się spotkać. Zorganizowanie takiej uroczystości w szkole ma wiele walorów. Poza głównym celem, jakim jest okazywanie miłości bliskim i rozwijanie więzi rodzinnej, uroczystość ta uaktywnia najbardziej nieśmiałych. Uśmiech na twarzach dzieci i zaproszonych gości, gorące oklaski, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość są największą nagrodą dla wychowawców i nauczycieli. Jak tradycja każe, tak i ta uroczystość została udokumentowana na wspólnych zdjęciach mojego autorstwa. Do miłego spotkania za rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto