Grad medali dla powiatu inowrocławskiego podczas wojewódzkich zawodów w Świeciu [zdjęcia, wyniki]

Renata Napierkowska
Dwa złote oraz kilka srebrnych i brązowych to żniwo, jakie zebrali zawodnicy powiatu inowrocławskiego na mistrzostwach wojewódzkich w Świeciu. Do rywalizacji stanęły reprezentacje z 60 szkół naszego województwa.

Z zawodów wojewódzkich podczas Indywidualnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Świeciu reprezentacja powiatu inowrocławskiego w lekkiej atletyce przywiozła sporo medali.

Najlepiej spośród naszych zawodników spisali się:

tytuł mistrza województwa wywalczyli Dawid Węclewski z SP nr 1 Kruszwica (skok w dal) oraz Wiktoria Łukomska z inowrocławskiej Jedynki (rzut dyskiem).

Ponadto z medalami wrócili również: Klaudia Maciaszczyk z SP Tuczno, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 100m, Aleksandra Chmielewska z SP 1 Kruszwica z drugim wynikiem w rzucie dyskiem, Miłosz Świątkowski w biegu na 1500 m i Jakub Kotlarek za skok wzwyż wywalczyli srebrne medale (obaj zawodnicy z Jedynki Inowrocław).

Również drugi był Kornel Kwiatkowski z Tuczna w skoku w dal, ponadto ósmy medal dla naszej reprezentacji wywalczył Bartłomiej Sobczak z Dwójki Kruszwica w biegu na 300m.

- Można zauważyć, że skok w dal chłopców i rzut dyskiem dziewcząt były „naszymi” dyscyplinami. Nasi zawodnicy byli w czołówce wielu innych dyscyplin. W tychże mistrzostwach startowało ponad 300 najlepszych sportowców z 60 szkół naszego województwa. Dlatego wielkie gratulacje i słowa pochwały należą się wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za godne reprezentowanie naszego powiatu na tych zawodach – podkreśla Dariusz Lis specjalista do spraw sportu w inowrocławskim starostwie.