Noteć Inowrocław pokonała ATS Białystok, ale nadal jest ostatnia w rozgrywkach

Maciej Drabikowski
Aleksandra Kłosińska, Weronika Hermanowska, Katarzyna Palacz, Natalia Ciemna i Kamila Kłos rundę zakończyły cenną wygraną. IKTS Noteć
W zaległym spotkaniu grupy północnej pierwszej ligi kobiet pingpongistki Noteci Inowrocław wygrały w Mątwach z przeciwniczkami z Białegostoku.

Podopieczne Aliny Bogdaniuk zdobyły pierwsze punkty w rozgrywkach dopiero w dziewiątym meczu. Wciaż mają cień szansy na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Dodatkowym smaczkiem potyczki w hali przy ulicy Rakowicza był występ w barwach ATS Julii Szymczak, wychowanki Noteci. Utalentowana 16-latka w letniej przerwie trafiła do podlaskiego klubu. W Inowrocławiu pokazała się z dobrej strony. Bez straty seta pokonała Natalię Ciemną oraz po bardzo dramatycznym i długim pojedynku wygrała z Katarzyną Palacz. Szymczak w pierwszym secie triumfowała 23:21. Natomiast Palacz była bliska zakończenia meczu w czterech partiach, ale ostatecznie uległa Julce.

Po pierwszych czterech spotkaniach singlowych był remis 2:2. Na wysokości zadania stanęły Aleksandra Kłosińska i Kasia Palacz. Kluczowe okazały się gry podwójne. Kłosińska i Palacz pokonały Gabrielę Dyszkiewicz i Szymczak. Natomiast Ciemna i Kamila Kłos nie miały żadnych problemów ze zwycięstwem nad Moniką Leonowicz i 15-letnią debiutantką Moniką Tereszkiewicz. Ta ostatnia zastąpiła w składzie Białorusinkę Inną Karahodzinę i była dostarczycielką punktów.

NOTEĆ - ATS 6:4

IKTS NOTEĆ: Aleksandra Kłosińska 2,5 pkt., Katarzyna Palacz 1,5, Kamila Kłos 1,5, Natalia Ciemna 0,5.
ATS: Julia Szymczak 2, Gabriela Dyszkiewicz 1, Monika Leonowicz 1, Monika Tereszkiewicz 0.
MECZE: Palacz - Dyszkiewicz 3:2 (8, -7, 8, -10, 9), Ciemna - Szymczak 0:3 (5, -10, -9), Kłosińska - Tereszkiewicz 3:0 (2, 2, 2), Kłos - Leonowicz 0:3 (-4, -2, -3), Kłosińska/Palacz - Dyszkiewicz/Szymczak 3:1 (8, 4, -12, 7), Ciemna/Kłos - Leonowicz/Tereszkiewicz 3:0 (3, 7, 9), Palacz - Szymczak 2:3 (-21, 10, 5, -10, -8), Ciemna - Dyszkiewicz 0:3 (-6, -9, -3), Kłosińska - Leonowicz 3:0 (4, 8, 4), Kłos - Tereszkiewicz 3:0 (3, 4, 2).

Pozostałe spotkania

GLKS II Nadarzyn - Stella Niechan Gniezno 7:3, Hals Wadwicz Warszawa - Galaxy Białystok 7:3, MRKS Gdańsk - LUKS Agro-Sieć Chełmno 5:5.
10. NOTEĆ INOWR. 9 2 24:66

W przypadku równej ilości punktów, o kolejności miejsc w tabeli, decydują wyniki bezpośrednich spotkań.
Bilans inowrocławianek w singlu w pierwszej rundzie rozgrywek: Katarzyna Palacz 8 zwycięstw - 10 porażek, Aleksandra Kłosińska 7-9, Natalia Ciemna 2-16, Kamila Kłos 1-13, Weronika Hermanowska 0-3, Marita Kwiatkowska 0-3.