Piotr Dziedzic z Inowrocławia wygrał I Bieg Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim

Jadwiga Aleksandrowicz
Piotr Dziedzic trasę około 78 kilometrów pokonał w czasie 6 godzin, 47 minut i 30 sekund Jadwiga Aleksandrowicz
Piotr Dziedzic, niezrzeszony biegacz z Inowrocławia triumfował w I Biegu Przemytnika zorganizowanym w Aleksandrowie Kujawskim.

Trasę około 78 km pokonał w 6 godzin, 47 minut i 30 sekund, mimo że dwa razy zgubił trasę.

Zawody zorganizowano dla uczczenia stulecia nadania praw miejskich oraz zbliżającego się Święta Niepodległości.Impreza składała się z dwóch biegów po trudnej częściowo leśnej, częściowo poligonowej trasie: ultramara-tonu (ok. 78 km) i półmaratonu ( 21 km).

Biegła również po przemytniczych szlakach, wykorzystywanych w okresie zaborów. Stąd nazwa imprezy.

- Biegło się bardzo dobrze, chociaż pomyliłem dwa razy trasę. Najpierw biegliśmy w siódemkę i straciliśmy jakieś dwadzieścia minut, a potem znów pomyliłem trasę i musiałem nadrobić około kilometra - nie ukrywał Piotr Dziedzic, gdy jako pierwszy wpadł na metę. W znakomitym czasie 6 godz. 47 minut 30 sekund.

Biega od 7 lat. Dla przyjemności. Pracuje jako operator w spółce ECS.