Plaża Gotyku: Amatorzy siatkówki plażowej [ZDJĘCIA]

Informajca prasowa
Plaża Gotyku: Amatorzy siatkówki plażowej [ZDJĘCIA] mat. prasowe
Plaża Gotyku: Amatorzy siatkówki plażowej. Dwa dni ciekawej rywalizacji wyłoniły wśród amatorów prawdziwych Mistrzów Torunia. Najlepsza z dwudziestu par okazał się duet Dariusz Bonisławski/Bartosz Filipaik, który w finale pokonał Jana Krasińskiego i Radosława Kleina.

Dla wielu uczestników Mistrzostw Torunia Amatorów gra w siatkówkę plażową to sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Wielu z nich wkłada dużo serca w treningi, dlatego mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe zawody. W meczach półfinałowych na boisku głównym zmierzyli się Jan Krasiński i Radosław Klein oraz Michał Głowacki i Damian Gajewski. Lepsi okazali się Krasiński/Klein i to oni awansowali do wielkiego finalu.

W drugim półfinale, po przeciwnych stronach siatki stanęli bracia Bonisławscy. Dariusz w parze z Bartoszem Filipiakiem zmierzył się z bratem Tomaszem oraz Rafałem Obermelerem. Wyrównany był tylko pierwszy set. Druga odsłona to już pewne zwycięstwo pary Bonisławski/Filipiak, która mogła świętować awans do finału.

Finał amatorskich rozgrywek toczył się w atmosferze oczekiwania na mecz gwiazd. Mecz z udziałem najlepszych amatorów nie pozostawił złudzeń co do tego, która para zasługuje na zwycięstwo w turnieju. Dariusz Bonisławski i Bartosz Filipiak wygrali pewnie 2:0 z Janem Krasińskim i Radosławem Kleinem. Szczególnie dobrze spisali się w drugim secie, który wygrali 21:12. Trzecie miejsce zdobyli Michał Głowacki i Damian Gajewski, którzy w decydującym spotkaniu pokonali 2:0 parę Bonisławski/Obermeler.