Anna Nowakowska z MKS Inowrocław zajęła drugie miejsce w półmaratonie w Ciechocinku

Maciej Drabikowski
Anna Nowakowska (trzecia z prawej) na podium zawodów w Ciechocinku stanęła obok Katarzyny Oleś (pierwsza lokata) i Magdalena Jałowskiej (trzecie miejsce) Nadesłane
Anna Nowakowska (MKS Inowrocław) świetnie spisała się w piątym Półmaratonie Uzdrowisko Ciechocinek.

Podopieczna Waldemara Kwiatkowskiego nie pobiegła jednak na dystansie ponad 21 kilometrów, a na 10-kilometrowej trasie.

Nowakowska zajęła dwunaste miejsce w kategorii open - 42,41 minut. Ten czas pozwolił jej wywalczyć drugą lokatę w gronie kobiet.

Lepsza była jedynie Katarzyna Oleś (Novamed Łódź) 41,54.

- Występ w Ciechocinku był dla Ani kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Polski w półmaratonie które odbędą się we wrześniu w Pile - mówi Kwiatkowski. - Moja podopieczna w biegu na 10 kilometrów wystartowała treningowo. Cały czas jest bowiem w mocnym treningu. Przed nią ciężka praca na obozie w Jarosławcu.

Gościem specjalnym imprezy w Ciechocinku był Robert Korzeniowski. Czterokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w chodzie sportowym pobiegł półmaraton.