Awans piłkarzy Piasta Kołodziejewo. Zagrają w V lidze!

Jan Szczutkowski
Jakub Wilk wszedł na boisko po przerwie i pod koniec meczu przypieczętował awans Piasta do V ligi Piast Kołodziejewo
Wielka radość zapanowała w sobotę w Kołodziejewie po efektownym zwycięstwie nad Zootechnikiem Kołuda Wielka - w decydującym meczu o awans do V ligi (dawna liga okręgowa)

Piłka nożna była pierwszą dyscypliną sportową, która wróciła do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. W naszym regionie dokończono rywalizację w niektórych rozgrywkach sezonu 2019/2020. Stało się tak dlatego, że kilka zespołów miało równą liczbę punktów.

Taka sytuacja miała miejsce w jednej z grup A klasy, w której Zootechnik Kołuda Wielka i Piast Kołodziejewo
po rozegraniu 17. kolejki rozgrywek legitymowali się równym bilansem punktowy i równą różnicę bramek, zajmując drugie i trzecie miejsce w tabeli, za rezerwami Pogoni Mogilno. Ponieważ awansem do V ligi były premiowane dwie pozycje, zarząd Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - po zniesieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego - postanowił, że Piast i Zootechnik rozegrają dodatkowe zawody, z zaliczeniem wyniku z pierwszej rundy.

Trwa głosowanie...

Popierasz środowiska LGBT+?

20 czerwca górą byli gospodarze, którzy z nawiązką odrobili straty z 22 września, kiedy to przegrali z Zootechnikiem 1:2. W rewanżu wygrali bowiem 4:0 (1:0). Bramki zdobyli: Piotr Kędziora (6 min.), Dariusz Swajnóg (47), Jakub Wilk (83 i 86). Ten ostatni wszedł na boisko w 67 min. gry, w miejsce Kędziory. Dodajmy, że goście do przerwy zaprzepaścili szanse na wyrównanie. W 21 min. karnego nie wykorzystał bowiem Krzysztof Wiśniewski. Poza zdobywcami goli, w barwach zespołu Piasta jeszcze grali: Krzysztof Stodólski, Maciej Sirko (35 - Mateusz Szpulecki), Tomasz Oczkowski, Marcin Jankowiak (60- Arkadiusz Wilk), Krzysztof Kasprzak, Robert Wilk, Tomasz Gilas, Stanisław Ciejek, Jakub Priebe, a także w poprzednich spotkaniach sezonu Piotr Łabuszyński, Sebastian Banaszak, Mariusz Niedźwiecki, Michał Milas, Tomasz Stolecki. Zawodnikom, trenerowi Krzysztofowi Wikarskiemu i prezesowi klubu Tomaszowi Rdeckiemu serdecznie gratulujemy awansu.