MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Barszcz Sosnowskiego

Sławomir Kazimierz Szeliga
W Inowrocławiu mamy problem z barszczem Sosnowskiego.

Fotkę wraz informacją o dwumetrowym znalezisku podesłał mi na początku lipca jeden z internautów. Nie podaję adresu do publicznej wiadomości ze względu na zagrożenie, jakie może stwarzać ta roślina; aby amatorzy wakacyjnych wypraw nie przekonali się o tym na własnej skórze. Barszcz Sosnowskiego jest silnie toksyczny i może powodować oparzenia.

Pod koniec ubiegłego miesiąca internauta przekazał tę wiadomość do Straży Miejskiej Inowrocławia. 2 lipca br. wysłałem e-maila do Pani Prezydent, aby zainteresować sprawą ratuszowy nadzór nad Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa.

Wczoraj otrzymałem odpowiedź, z której wynika, że Urząd Miasta Inowrocławia "zna sytuację i od kilku lat walczy z inwazyjną roślinnością".

Pani Prezydent poinformowała mnie również, że wskazany przeze mnie teren jest "własnością Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu", które "zostało poinformowane o konieczności usunięcia chwastu oraz podjęcia we właściwym terminie zabiegów, mających na celu zwalczanie tej plennej i trującej roślinności".

Z ratuszowego pisma wynika, że "teren Miasta jest na bieżąco monitorowany i kontrolowany pod względem występowania roślinności przez Straż Miejską i pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej". Na potwierdzenie tych słów załączono korespondencję naszych municypalnych do PGKiM.

Pod wskazanym przez internautę adresem stwierdzono obecność barszczu Sosnowskiego w pierwszej połowie maja br. Komendant SM wezwał PGKiM do "usunięcia tej rośliny z nieruchomości w trybie natychmiastowym". Pod koniec ubiegłego miesiąca funkcjonariusze SM stwierdzili, że barszcz Sosnowskiego nadal występuje na tym terenie. W piśmie do miejskiej spółki z 27 czerwca 2017 roku przypomniano o majowej korespondencji w przedmiotowej sprawie i ponownie wezwano do "usunięcia tej rośliny z nieruchomości w trybie natychmiastowym".

Wczoraj internauta dokonał wizji lokalnej. z jego relacji wynika, że barszcz Sosnowskiego rośnie nadal, a jego wygląd świadczy o "wykonaniu zabiegów chemicznych, a nie mechanicznych"...

W ostatnim numerze urzędowego informatora Nasze Miasto Inowrocław Pan Prezydent przekonywał czytelników, że "jesteśmy europejskim miastem XXI w., dobrze przygotowanym na wszystkie wyzwania dzisiejszego świata. Poradzimy sobie z nimi".

Mam nadzieję, że również z barszczem Sosnowskiego!


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto