Czar dwóch kółek po raz czwarty na inowrocławskim stadionie [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków po raz czwarty odbyły się rowerowe zawody "Inowrocławski Czar Dwóch Kółek".

Impreza, którą zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, odbyła się pod patronatem prezydenta Ryszarda Brejzy. Głównym sędzią zawodów był Marek Leśniewski, zwycięzca Tour de Pologne i sześciokrotny mistrz Polski.

W wyścigach, które zorganizowano w sześciu kategoriach wiekowych wzięło udział około 150 uczniów szkół podstawowych w Inowrocławiu.

3. Kamil Płotka SP 16

Na zwycięzców czekały medale, dyplomy oraz upominki.

Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 im. Stefana Batorego. Na drugim miejscu zawody ukończyła Szkoła Podstawowa nr 16 Im. Jana Pawła II. Najniższe miejsce na podium należy do Zespołu Szkół Integracyjnych im. Powstańców Wielkopolskich.

"Inowrocławski Czar Dwóch Kółek" to nie tylko sportowe zmagania. Uzdolniona plastycznie młodzież wzięła udział w konkursie, który nawiązywał do rowerowych zawodów. Uczniowie inowrocławskich podstawówek przysłali 45 prac. Wszystkie rysunki oceniało jury, któremu przewodniczył artysta plastyk Roman Chamski.

Zwyciężyła Natalia Wójcik z SP11. Drugie miejsce zajęła Oliwia Bubacz z tej samej szkoły, a trzecie - Nadia Pawłowska z SP2.

- Główną nagrodą w konkursie plastycznym jest rower ufundowany przez Prezydenta Miasta Inowrocławia. Wszyscy laureaci i dzieci z wyróżnieniami zostaną nagrodzeni podczas apeli, które odbędą się na zakończenie roku szkolnego 2015/2016 - informują organizatorzy.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie