Derby regionu dla inowrocławian. Wygrane Noteci i Domino [zdjęcia]

Maciej Drabikowski
W sobotni wieczór zwycięstwa w derbowych spotkaniach w Bydgoszczy i Toruniu odnieśli inowrocławscy koszykarze. W pierwszej lidze Noteć pokonała Astorię, a w drugiej lidze Domino wygrało z AZS UMK.

ENEA ASTORIA - KSK NOTEĆ 62:63
Kwarty: 17:19, 20:16, 8:19, 17:9

ENEA ASTORIA: Fatz 10 i 9 zb., Bierwagen 8 i 3 zb., Gospodarek 6 i 3 as., Szyttenholm 4 i 4 zb., Krefft 4 i 3 zb. oraz Czyżnielewski 11 (1) i 5 zb., Mik. Motel 10 i 5 zb., Paul 5 i 3 zb., Dąbek 4, 4 as., 3 zb.

KSK NOTEĆ: Grod 22 (3), 7 zb., 3 prz., Adamczewski 10 (2), 5 zb., 3 prz., Lisewski 6, 6 zb., 3 as. 3 bl., Maciejewski 0 i 5 as., Sroczyński 0 oraz Pochocki 22 (2), 4 zb., 3 as., Wierzbicki 3 (1) i 3 zb., Jaśtak 0, Szczepanik 0, Kucharski 0.

Mecz w Bydgoszczy był wyrównany do ostatnich sekund. Inowrocławianie prowadzili już 54:43, ale roztrwonili przewagę. Po akcji Patryka Gospodarka było tylko 63:62.

Dawid Adamczewski niecelnie rzucił z dystansu. W decydującej akcji Mikołaj Motel dał sobie wybić piłkę przez Adamczewskiego.

Noteć wygrała, choć przegrała wyraźnie walkę na tablicach (32:45). Miała jednak mniej strat od rywali (16:22). Była też skuteczniejsza w rzutach za 3 (8/25 - 1/11).

Ponownie w inowrocławskiej drużynie brylowali: Mikołaj Grod (3/3 za 1, 8/20 z gry) i Bartosz Pochocki (8/12 za 1, 6/13 z gry). Zadebiutował Michał Kucharski (0/1 za 2, 1 zbiórka i 3 faule).

AZS UMK PBDI - DOMINO 78:82
Kwarty: 28:19, 19:24, 15:21, 16:18

AZS UMK PBDI: Plebanek 30 (4) i 10 zb., Malinowski 15 (1), 5 as., 4 prz., 3 zb., Przybyszewski 9 (2), 7 zb., 5 as., Derkowski 8 (1) i 4 as., Tomczyk 4 oraz Kubacki 7 (1), Bagaziński 5 (1) i 4 zb., Świeżyński 0, Murowicki 0, Pagacz 0.

DOMINO: Marciniak 18 (6) i 3 as., Kornijec 13 (1) i 4 zb., Kozłowski 13 (1) i 10 zb., Warchowski 11 (1), 8 as., 6 zb., Pomieciński 0 oraz Majer 20 i 6 zb., Lewandowicz 5 (1) i 4 zb., J. Filipiak 0.

Inowrocławianie źle rozpoczęli derbową potyczkę w Toruniu (7:19, 12:24, 19:33). Po pierwszej połowie przegrywali tylko 43:47.Po 30. minutach wygrywali 64:62, dzięki znakomitej postawie w końcówce trzeciej kwarty (12:3).

Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich 90 sekundach (76:76). Na celne rzuty Bogdana Kornijca i Michała Warchowskiego celnie odpowiedział tylko Radosław Plebanek (80:78). Zwycięstwo Domino przypieczętował Marcin Majer (82:78).