Dziesięciolecie Biegu Piastowskiego i bieg na dyszkę [zdjęcia]

Renata Napierkowska
Po raz X odbył się Bieg Piastowski z Inowrocławia do Kruszwicy. Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 21 kilometrów. Meta tradycyjnie była na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu.

Pierwsze miejsce zajął Ukrainiec Roman Romanenko z wynikiem 1h, 5 min, drugie Oleksandr Matviichuk, który na mecie zameldował się o trzy sekundy później, a trzecie Yurii Rusiuk. Z kobeit w kategorii open najszybsza była Polka Dominika Nowakowska z Kiełpina z czasem 1h,15min, 17sek, druga Nataliia Batrak z Charkowa, a trzecia Olesia Smowzenko.

Z okazji dziesięciolecia imprezy odbył się Bieg Jubileuszowy Dyszka na Dyszkę, gdzie zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 10 kilometrów. Tutaj najszybszy był Ukrainiec Sergiej Fistowicz, który pokonał trase prowadzącą przez solanki w 33 minuty i 50 sek. Drugi wynik uzyskał Bartosz Wiligalski, a trzeci Paweł Kokocki. Z kobiet najlepszy czas uzyskała Kamila Pobłocka Dobrowolska. Drugie miejsce zajęła Michalina Walczak - Pecyna, a na trzecim uplasowała się Dominika Walczak.

Zawodnicy dobrze oceniają imprezę.

- Trasa miała dużo zakrętów, więc trudno było rozwinąć maksymalną prędkość. Przyjemnie jednak biegało się po Solankach. Dopingowali nas kuracjusze, co było bardzo miłe i wzdłuż trasy były dwa stanowiska, gdzie serwowano wodę. No i przede wszystkim dopisała pogoda - mówi Marta Pietrzak, który po raz czwarty w życiu pokonała 10 kilometrowy dystans.