Goplania Inowrocław poza Pucharem Polski, sparingowe zwycięstwo Cuiavii

Szymon Fiałkowski
Andrzej Schmidt
Piłkarze Goplanii Inowrocław na pierwszej rundzie zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski na szczeblu podokręgu Bydgoszcz, przegrywając na własnym boisku wysoko z Unią Janikowo.

Wolny los miał drugi zespół z Inowrocławia - czwartoligowa Cuiavia.

Spadkowicz z V ligi przegrał na własnym boisku z beniaminkiem grupy II klasy okręgowej. Do przerwy goście prowadzili po trafieniu Kacpra Kumora. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Do siatki Goplanii dwukrotnie piłkę skierowali Dominik Jelonek i Patryk Straszewski, a na listę strzelców wpisał się także Damian Brończyk. Inowrocławian stać było jedynie na honorowe trafienie w 79. minucie. Akcję sam na sam z bramkarzem Unii zakończył Krzysztof Sobczak.

Wolny los w I rundzie miała Cuiavia Inowrocław. Podopieczni trenera Artura Polehojko wykorzystali ostatni wolny weekend przed startem ligi, by rozegrać mecz kontrolny z trzecioligową Wdą Świecie. Spotkanie odbyło się w ramach festynu piłkarskiego z Cuiavią. Czwartoligowiec wygrał 3:1 (2:1), a dwa gole dla Cuiavii strzelił Michał Kruszczyński. Bramkarza Wdy pokonał także Sebastian Hulisz. "Biało-zieloni" zaprezentowali także nowych zawodników w składzie zespołu na sezon 2015/2016. Do drużyny z Inowrocławia dołączyli Adam Patyk (obrońca/pomocnik, w poprzednim sezonie zawodnik Cukrownika Tuczno), Błażej Wach (pomocnik, Ceramika Opoczno), zaś na zasadzie transferów definitywnych, z Gopła Kruszwica ściągnięto napastników Michała Kruszczyńskiego i Wojciecha Springera.

Cuiavię opuścili za to Mikołaj Ruta, Kamil Łukomski i Patryk Jurkiewicz, którzy z kolei przenieśli się do drużyny z Kruszwicy. Dwaj ostatni na zasadzie wypożyczenia, Ruta - transferu definitywnego. Do innego klubu grupy II V ligi przeniósł się za to środkowy obrońca, Filip Żurawski, który zdecydował się zasilić barwy Zdroju Ciechocinek.