Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inowrocław - Kolejna starsza osoba ofiarą oszusta. Dajcie znać babciom i dziadkom!

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Niestety, nadal dokonywane są oszustwa metodami na tzw. "fałszywego wnuczka", "fałszywego policjanta", "fałszywego policjanta CBŚP" czy "fałszywego pracownika banku"
Niestety, nadal dokonywane są oszustwa metodami na tzw. "fałszywego wnuczka", "fałszywego policjanta", "fałszywego policjanta CBŚP" czy "fałszywego pracownika banku" pixabay
Kolejna starsza mieszkanka Inowrocławia padła ofiarą oszusta, który posłużył się metodą "na fałszywego policjanta CBŚP". - Zanim przekażesz komuś pieniądze – upewnij się, że to nie oszust - apeluje sierż. szt. Michał Parzyszek z inowrocławskiej policji.

Policja z Inowrocławia ostrzega!

W dalszym ciągu policjanci apelują o ostrożność, kiedy ktoś obcy prosi nas o pieniądze.

- W ostatnim czasie ofiarą oszustwa “na fałszywego policjanta CBŚP” została kolejna starsza osoba. Porozmawiajcie o tym tekście ze swoimi znajomymi, niech ostrzeżenie dotrze do jak największej liczby osób - apeluje sierż. szt. Michał Parzyszek z inowrocławskiej policji.

Niestety, nadal dokonywane są oszustwa metodami na tzw. „fałszywego wnuczka”, „fałszywego policjanta”, „fałszywego policjanta CBŚP” czy „fałszywego pracownika banku”.

- Oszuści, podając się, na przykład za wymienione wcześniej osoby, przekonują ofiarę, aby ta przekazała im pieniądze. Złodzieje posługują się różnymi „legendami”, choćby o tym, że są wnukiem ofiary, spowodowali wypadek i muszą szybko wpłacić „kaucję”, żeby nie trafić do więzienia. Zdarza się także, że podają się za policjantów lub pracowników banku, którzy wiedzą, że konto ofiary zostało, np. zhakowane i żeby ocalić pieniądze muszą one być wypłacone z konta i przekazane „policjantom” - czyli tak naprawdę oszustom. Po przekazaniu pieniędzy kontakt z fałszywymi „policjantami” się urywa, a ofiary tracą często spore oszczędności - podkreśla sierż. szt. Michał Parzyszek.

Policjanci z Inowrocławia przypominają jak chronić się przed takimi przestępcami:

  • Nigdy nie podejmujmy pochopnych działań,
  • nie decydujmy się na wypłatę pieniędzy z konta,
  • nie mówmy jakimi kwotami dysponujemy w mieszkaniu.
  • Zachowajmy spokój i zadzwońmy do prawdziwych członków rodziny, żeby omówić sytuację, sprawdzić czy ktoś faktycznie może potrzebować naszej pomocy.
  • Zapamiętajmy też, że policjanci nigdy nie informują przez telefon o prowadzonych przez siebie postępowaniach i nie żądają przekazania pieniędzy!
  • Kiedy ktoś telefonicznie podaje się za policjanta i żąda pieniędzy lub informacji o naszym majątku bezwzględnie należy się rozłączyć, a jeśli podejrzewamy oszustwo, skontaktować się z numerem alarmowym 112 i opisać sytuację.
  • Jeśli ktoś mówi nam, że konto jest zagrożone, można też zadzwonić lub pójść do swojego banku, żeby wyjaśnić sytuację.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto