Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inowrocław. Tak było w Szkole Podstawowej nr 14 na konferencji edukacyjnej "Współpraca rodzi różnorodność". Zdjęcia

Red
W Szkole Podstawowej nr 14 odbyła się I Konferencja Edukacyjna "Współpraca rodzi różnorodność". Dyskutowano o roli szkoły i edukacji w XXI wieku
W Szkole Podstawowej nr 14 odbyła się I Konferencja Edukacyjna "Współpraca rodzi różnorodność". Dyskutowano o roli szkoły i edukacji w XXI wieku Nadesłane/Joanna Smolak
W Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi zorganizowana została I Konferencja Edukacyjna "Współpraca rodzi różnorodność". Debatę na temat znaczenia szkoły i edukacji w XXI wieku poprowadził prof. Roman Leppert.

Tak wygląda polska złota jesień w Jabłowskich Górach pod Łabiszynem

od 16 lat

Podczas konferencji wystąpili prelegenci z różnych stron Polski, którzy podzielili się ze słuchaczami wiedzą oraz umiejętnościami. Wydarzenie rozpoczęło się od debaty na temat znaczenia szkoły i edukacji w XXI wieku, którą poprowadził prof. Roman Leppert. Moderator to pedagog, nauczyciel akademicki oraz były prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W czasie dystkusji, uczestnicy opowiedzieli z jakimi sytuacjami oraz problemami mają do czynienia w szkole.

Na temat kamieni milowych w komunikacji wypowiedział się Przemysław Staroń. Psycholog trener oraz edukator jest autorem bestsellerowej serii “Szkoła bohaterek I bohaterów”. Natomiast Marta Młyńska – germanistka, pasjonatka ludzi I rozwoju osobistego, wygłosiła prelekcję pt. “Kocham siebie zawsze, czyli jak zadbać o siebie, aby też zadbać o innych”. Kolejną prelegentką była Oktawia Gorzeńska- autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy
w szkole – warsztatownik”. Opowiedziała o budowaniu warsztatu nauczycielskiej pracy w świecie zmian. Agata Korolczyk-Kozyra podjęła temat wypalenia zawodowego. Dyrektor oraz dyplomowana nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, wytłumaczyła jak nie dać sobie podciąć przysłowiowych skrzydeł. Nie zabrakło też wątku ekologicznego, który został przytoczony przez Agatę Sieńczak. Polonistka I nauczycielka przyrody wygłosiła prelekcję pt. “Czucie I wiara, czy szkiełko I oko? O sposobach kształtowania świadomości ekologicznej”.

W konferencji wzięli udział także prelegenci z Inowrocławia. Dr Łukasz Oliwkowski nauczyciel dyplomowany języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi, podjął temat znajomości własnej przestrzeni jako sposobu na przekraczanie granic – nie tylko w edukacji. Opowiedział też o swoich licznych pasjach. Głos zabrała także Justyna Koszowska – dyplomowana nauczycielka języka niemieckiego oraz geografii. Udzieliła rad dotyczących pierwszej pomocy dla nauczyciela, poruszyła również polsko-niemieckich wymian  młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą w Scharnebeck. Kamila Thomas-Dąbrzał nauczycielka języka angielskiego oraz informatyki w inowrocławskiej “Czternastce”, to pasjonatka nowoczesnych technologii, kodów QR i wiadomości kodujących. Opowiedziała o nich w prelekcji pt. “Tikowe metody aktywizujące leniwców na wszystkich przedmiotach”. Natomiast Monika Szulkowska - dyplomowana nauczycielka języka polskiego, angielskiego, plastyki i techniki, oligofrenopedagożka oraz certyfikowany trenerka umiejętności społecznych, poruszyła temat zespołu Aspergera. Spojrzała na temat z perspektywy nauczyciela oraz mamy Aspika Igora. Przytoczyła też przykłady w jaki sposób można pomóc takiemu dziecko funkcjonować w klasie neurotypowej.

Podczas konferncji nie zabrakło atrakcji plenerowej. Do Inowrocławia przybyła Katarzyna Wikarska – właścicielka TulAlpaki, czyli alpakowego królewstwa w Broniewicach. Towarzyszyły jej alpaki, które można było głaskać, karmić, a także wybrać się z nimi na spacer. Była również możliwość zakupu alpaczych gadżetów. W mieście Na Soli zjawili się także Anna I Robert Sowińscy z Fundacji Plan Daltoński. Chętni mogli zakupić książki ich autorstwa. Swoją nietuzinkową pasję zaprezentował Tomasz Majewski, pasjonat kaligrafii, którego prace można obejrzeć na facebookowym profilu Cytat Codzienny-Odręczny.

Pomysłodawczyniami oraz organizatorkami konferencji były: Monika Szulkowska oraz Magdalena Krajewska. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz Inowrocławski Oddział Nauczycielstwa Polskiego – Prezes Jacek Kempski.
Autor: Joanna Smolak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto