Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto najbardziej niebezpieczne ulice w Inowrocławiu! Sprawdzamy gdzie jest najgorzej

red
Analizując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybraliśmy ulice w Inowrocławiu, których najczęściej dotyczą zgłoszenia. Jakie problemy zgłaszają mieszkańcy? Sprawdź >>>>
Analizując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybraliśmy ulice w Inowrocławiu, których najczęściej dotyczą zgłoszenia. Jakie problemy zgłaszają mieszkańcy? Sprawdź >>>>Archiwum/ zdjęcie ilustracyjne
Oto problemy i miejsca, które mieszkańcy Inowrocławia najczęściej zgłaszają do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej zgłoszeń dotyczy ruchu drogowego.

Zobacz wideo: Więcej radarów na polskich drogach. Zapłaci za to Unia.

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Inowrocławiu

W inowrocławskiej komendzie z Mapą na co dzień pracuje dwóch policjantów: aspirant Łukasz Gamrat i starszy aspirant Dariusz Filipczak. To oni każdego dnia odczytują z niej zgłoszenia, które stanowią sygnały mieszkańców zgłaszane policji.

- Nadają im dalszy bieg, a "pociąg" ten przyspiesza, bo co cieszy, zgłoszeń przez ostatnie trzy lata przybywa - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

W 2018 roku było 920 zgłoszeń, w 2019 - 1241, a w 2020 - już 1419.

Analizując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybraliśmy ulice w Inowrocławiu, których najczęściej dotyczą zgłoszenia. Jakie problemy zgłaszają mieszkańcy? Sprawdź:

Najwięcej zgłoszeń w Inowrocławiu dotyczy ruchu drogowego.

- To jego uczestnicy sygnalizują dany problem, bo uważają, że w określonym miejscu jest nieprawidłowe oznakowanie. Już wielokrotnie policjanci potwierdzali braki, czy nieprawidłowości w oznakowaniu i kierowali informacje do właściwych zarządców dróg. Pamiętajmy, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo i swój udział w nim. Dlatego o takie sygnały prosimy. W przypadku nieprawidłowego parkowania patrole także weryfikują informacje i najczęściej ze Strażą Miejską oddziałują na problem. Podobnie gdy mowa o przekraczaniu dozwolonej prędkości - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka.

Dzięki Mapie udaje się również zlokalizować "dzikie wysypiska śmieci" w Inowrocławiu

- Zdarzają się one na osiedlach, w parkach, ale też poza miastem i w lasach. W tych ostatnich wspólne działania ze Strażą Leśną ma na celu niwelowanie nieprawidłowości oraz ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności leśnych wandali - tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka.

Sygnały o narkotykach dają rozwój w sprawach i realizacje postępowań związanych z naruszaniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wśród rzadkich zgłoszeń na Mapie inowrocławscy koordynatorzy odnotowali:

  • akt wandalizmu polegający na nielegalnym porzuceniu padniętego cielaka,
  • skomlenie psa i prawdopodobne jego bicie,
  • niebezpieczne miejsce polegające na otwartych włazach studzienkowych na 6 metrów głębokich,
  • nielegalną wycinkę drzew,
  • miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej
  • nielegalne automaty do gier.

- Wszystkie te przypadki potwierdziły się, a działania policji oraz innych służb nadały sprawom dalszy bieg. Skutkowało to usunięciem nieprawidłowości, a nawet wszczęciem postępowań karnych - zdradza asp. szt. Izabella Drobniecka.

Szczegóły dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można znaleźć tutaj

Policjanci z Kruszwicy ustalili, że doszło do uszkodzenia dystrybutora i wycieku z niego gazu. Działania w tym zakresie prowadzili strażacy

Kruszwica - Mazdą wjechała w dystrybutor na stacji paliw w K...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto