Inowrocław. Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych i Elektronicznych im. Jana Pawła II zostali mistrzami województwa w koszykówce 3 x 3

(RED)
Mistrzostwie województwa w koszykówce 3 x 3 - drużyna Zespołu Szkół Chemicznych i Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu
Młodzi koszykarze z inowrocławskiego "Chemika" okazali się najlepsi w mistrzostwach województwa 3 x 3!

od 16 lat

W Toruniu odbyły się mistrzostwa województwa w koszykówce 3 x 3 chłopców. W rozgrywkach brało udział 8 najlepszych zespołów z regionu. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Po pasjonujących meczach "chemicy" zdobyli złoty medal i zostali mistrzami województwa!

Inowrocławska drużyna pokonała w rozgrywkach grupowych zespoły z Grudziądza, Rypina oraz z Torunia, zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale koszykarze popularnego "Chemika" pokonali wynikiem 12:11 po "bratobójczej" walce swoich kolegów z "Kaspra", czyli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, a w wielkim finale pokonali faworyta zawodów - zespół "Mechanika" z Bydgoszczy 18:17.

Drużyna ZSChiE wystąpiła w składzie: kapitan Antek Gawarecki, Alan Arent, Norbert Kościński, Igor Rymarkiewicz, Miłosz Franków.