Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inowrocław. Wydział Pielęgniarstwa powstanie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Inowrocławiu

Redakcja
Zajęcia na Wydziale Pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Inowrocławiu mają ruszyć od początku nowego roku akademickiego
Zajęcia na Wydziale Pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Inowrocławiu mają ruszyć od początku nowego roku akademickiego Powiat Inowrocławski
Z inicjatywy starosty Wiesławy Pawłowskiej odbyło się kolejne spotkanie przybliżające powstanie Wydziału Pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu.

Zobacz wideo: Świąteczny poradnik paczkowy. Jak zamawiać prezenty online?

Wydział Pielęgniarstwa w WSP w Inowrocławiu

Stosowne działania w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Inowrocławskiego. Przekazany został list rekomendacyjny na ręce władz uczelni. W projekt włączony został także Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu. Swojego poparcia udzielił również marszałek województwa Piotr Całbecki.

- Cieszę się, że ten ważny projekt otrzymuje wsparcie władz województwa oraz zarządu powiatu i jego mieszkańców. Rola uczelni wyższej działającej w środowisku regionalnym i lokalnym ma fundamentalne znaczenie. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego uruchamiając kierunek pielęgniarski może liczyć na wielu przyszłych studentów, zarówno z blisko 160-tysięcznego Powiatu Inowrocławskiego jak i okolicznych powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, aleksandrowskiego, radziejowskiego, mogileńskiego czy żnińskiego - mówi starosta Wiesława Pawłowska.

Konsekwencją tych działań jest podpisanie w gabinecie Starosty pomiędzy szpitalem a uczelnią umowy o współpracy. Zajęcia mają ruszyć od początku nowego roku akademickiego. Najważniejsze zapisy umowy dotyczą zasad organizacji w szpitalu praktyk zawodowych i zajęć praktycznych dla studentów uczelni. Lecznica zapewni odpowiednie zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne i wykwalifikowaną kadrę. Umowę parafowali rektor WSP Wiesław Juchacz i naczelny lekarz szpitala Bartosz Jakub Myśliwiec.

W spotkaniu uczestniczyły także: dr Ewa Engelgardt - pełnomocnik WSP ds. organizacji wydziału pielęgniarstwa, Joanna Kuchta - naczelnik Wydziału Rozwoju, Planowania Inwestycji i Inicjatyw Europejskich Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu i Agnieszka Nowak – zastępca naczelnej pielęgniarki szpitala.

- Na potrzeby pracowni chcemy przeznaczyć mniejszą z dwóch posiadanych przez nas sal konferencyjnych. Możemy wykorzystać też pomieszczenia po magazynie medycznym. Przy adaptacji tych pomieszczeń liczymy też na wsparcie Powiatu Inowrocławskiego. W pomieszczeniach szpitala może znaleźć się też mniejsza, specjalistyczna biblioteka – zapewnia dr Myśliwiec.

Sale wykładowe, seminaryjne i główny księgozbiór muszą się mieścić na terenie uczelni, gdzie będą prowadzone zajęcia teoretyczne. Rektor uczelni Wiesław Juchacz planuje w przyszłości poszerzenie oferty dla personelu medycznego o studia podyplomowe. Bardzo potrzebni są np. specjaliści z dziedziny psychiatrii. Co ważne, są też lekarze, którzy chętnie podjęliby u nas studia podyplomowe na takim kierunku.

Powiat Inowrocławski deklaruje pomoc w pozyskaniu środków unijnych na potrzeby tego projektu dla szpitala i uczelni, a także przygotuje system stypendialny, który będzie motywował absolwentów do pozostania po studiach w placówkach medycznych na naszym terenie. Pomocne dla studentów będą też niektóre programy oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto