Inowrocławscy bilardziści podsumowali sezon 2019/2020

Maciej Drabikowski
W turnieju Masters wystąpiło 16 najlepszych bilardzistów
W turnieju Masters wystąpiło 16 najlepszych bilardzistów Ino-Pool
W Kręgielni Inowrocław odbyły się bilardowe zawody, które podsumowały sezon 2019/2020. W turnieju Masters triumfował Artur Grobelski. W rozgrywkach ligowych zwyciężył Jacek Jabłoński.

Błyskawiczny turniej bilardowy

Rozegrany został błyskawiczny turniej dla uczestników Inowrocławskiej Ligi Bilardowej, w którym do wygrania był kij bilardowy Tournament Champion Classic o wartości 400 złotych.

Rywalizacja polegała na zasadach walki o rozbicie. Do finału awansowali: Jacek Orzechowski z pierwszej ligi i Daniel Pius z drugiej ligi. W pojedynku finałowym o kilka centymetrów lepszy okazał się Pius.

Liga bilardowa dla Jabłońskiego

Wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych graczy Inowrocławskiej Ligi Bilardowej. Zwycięzcą pierwszej ligi został Jacek Jabłoński, który otrzymał wysokiej klasy kij bilardowy Players HXT 30 o wartości ponad 600 złotych.

Drugiej miejsce zajął Marcin Baranowski, w na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Wachowski.

Triumfatorem drugiej ligi z kompletem zwycięstw był Michał Dębowski. Dostał również wysokiej klasy kij bilardowy Players G-2222 o wartości ponad 400 złotych. Drugi był Dariusz Burzyński.

- Mamy nadzieję, że atmosfera, rywalizacja oraz cenne nagrody przyciągną kolejnych graczy do naszej ligi i w sezonie 2020/2021 uda się nam stworzyć także trzecią ligę - mówi Artur Grobelski z inowrocławskiego stowarzyszenia Ino-Pool.

Turniej Masters w Kręgielni

Rozegrany został turniej Masters. O 16 miejsc w tym zawodach gracze z całego powiatu inowrocławskiego rywalizowali w dziesięciu imprezach sezonu. Do najlepszej czwórki awansowali: Jacek Jabłoński, Marcin Kaszuba, Artur Grobelski i Mariusz Czekała.

W półfinałach Grobelski pokonał Kaszubę, a Jabłoński był skuteczniejszy od Czekały. W finale obrońca tytułu przegrał z Grobelskim 1:4, który po raz pierwszy sięgnął po to cenne trofeum. Finałowa rozgrywka stała na bardzo wysokim poziomie. Partie kończyły się z tzw. podejścia lub po jednym błędzie przeciwnika.

Klasyfikacja

1. Artur Grobelski, 2. Jacek Jabłoński, 3. Marcin Kaszuba i Mariusz Czekała, 5-8. Arkadiusz Pijanowski, Marcin Baranowski, Tomasz Wachowski, Michał Tadzik, 9-16. Mateusz Jabłoński, Sebastian Kaczmarek, Jacek Orzechowski, Bartosz Folleher, Michał Dębowski, Mariusz Kubicki, Dariusz Burzyński, Daniel Pius.

- W związku z tym, że atmosfera i humory dopisywały, pięciu zawodników z ósemki, która nie wyszła z grup, zorganizowała turniej frustratów. Zwycięzcą został Michał Dębowski. Drugie miejsce zajął Bartosz Folleher, a trzeci był Mariusz Kubicki - dodaje Artur Grobelski.

Nagrody i rozgrywki to nie jedyne atrakcje o jakie tego dnia zadbało bilardowe stowarzyszenie Ino-Pool.

- Zakończenie sezonu nie mogło odbyć się bez bogatego i bardzo smacznego cateringu, przygotowanego przez właścicieli Kręgielni Inowrocław, za który bardzo dziękujemy - podkreślają bilardziści.

Miłym akcentem był gest Jacka Orzechowskiego, który podziękował organizatorom wszystkich zawodów w Inowrocławiu w sezonie 2019/2020 i wręczył im ufundowane przez siebie smaczne upominki. Zawodnicy dziękują sponsorom: Kręgielni Inowrocław oraz prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie.

W niedzielę mistrzostwa powiatu

Już 17 lipca o godz. 10 w Kręgielni Inowrocław odbędą się mistrzostwa powiatu w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci do lat 16 i w kategorii open (bez ograniczeń wiekowych). W turnieju mogą wziąć udział tylko mieszkańcy powiatu inowrocławskiego. Zapisy będą przyjmowane w godz. 9.30-10. Pula nagród wynosi ponad 1000 zł.