Julia wygrała turniej w Puszczykowie

Maciej Drabikowski
Julia Oczachowska (z lewej) bez większych problemów zwyciężyła w zawodach zorganizowanych na kortach, na których trenuje Angelique Kerber, wiceliderka zawodowych rozgrywek. Nadesłane
Inowrocławianka Julia Oczachowska triumfowała w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym juniorek (do lat 18), który odbył się w Puszczykowie.

Czternaście zawodniczek walczyło o puchar Akademii Tenisowej Angelique Kerber.

Oczachowska była rozstawiona z jedynką. Miała wolny los w pierwszej rundzie.

W drodze do finału wysoko wygrała z Zuzanną Maliszewską 6:1, 6:1 i Gabrielą Końską (obydwie KT Warszawianka Warszawa) 6:2, 6:4.

W pojedynku o tytuł pokonała Martę Jaśkiewicz (AZS Łódź) 7:5, 6:0.

Julia nadal wysoko plasuje się w klasyfikachach Polskiego Związku Tenisowego kadetek (szósta lokata) i juniorek (21. miejsce).

Zbyt mało gra jednak w międzynarodowych rozgrywkach. W światowym rankingu do lat 18 zajmuje dopiero 1283. pozycję. W tym sezonie startowała w zaledwie czterech turniejach (Szczecin, Trnawa, Poznań, Warszawa).