Karatecy wrócili z Osielska z czterema krążkami

Maciej Drabikowski
Zawodnicy wielu sekcji Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate zdobyli w Osielsku cztery medale. Najlepiej wypadły Konstancja Kujawa i Paulina Ukleja z Mogilna iksk
Reprezentanci Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate walczyli w Osielsku w ogólnopolskim turnieju karate WKF „Yamabushi Cup.

W zmaganiach wzięło udział 450 zawodników z 21 klubów z całej Polski.

- Rozpoczęcie sezonu przez Inowrocławski Klub Sportowy Karate zaowocowało czterema medalami - mówi trener Arkadiusz Padniewski.

Znakomicie wypadła Konstancja Kujawa (IKSK Mogilno). Zajęła pierwsze miejsce kumite (walka bezpośrednia) seniorek w formule open.

Paulina Ukleja (IKSK Mogilno) zwyciężyła w kumite dziewcząt 12-13 lat w wadze powyżej 50 kilogramów.
Julia Dzielak (IKSK Inowrocław) uplasowała się na drugiej pozycji w kumite dziewcząt #8-9 lat w wadze powyżej 27 kg.

Na trzecim stopniu podium w gronie seniorek w formule open stanęła Aleksandra Ukleja (IKSK Mogilno).
Medalu nie zdobył Leon Staszak (IKSK Kruszwica), który startował w kata juniorów.

Formuła karate WKF w tym roku została wprowadzona do programu Igrzysk Olimpijskich. Za cztery lata w Tokio zawodnicy będą rywalizowali o olimpijskie medale.