Koszmar Politechniki. Delecta Bydgoszcz w finale Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Bartosz Zasławski
Akademicy nie wykorzystali historycznej szansy. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym sromotnie przegrali 0:3 z Delectą i nie awansowali do fazy finałowej PP. - Postawiliśmy wszystko na jedna kartę i udało się - powiedział po meczu jej kapitan Wojciech Jurkiewicz.

W pierwszym meczu w Bydgoszczy Akademicy wygrali 3:1 i do awansu wystarczało im wygranie dwóch setów, ale w tym sezonie (to czwarte spotkanie obydwu ekip) własne boisko nie jest żadnym atutem - zawsze wygrywali goście.

Pierwszy set układał się po myśli gospodarzy tylko do stanu 13:12. Wtedy Delecta (przy dużym udziale popełniających proste błędy siatkarzy Politechniki) zdobyła pięć punktów z rzędu, a w głównych rolach wystąpili Stephane Antiga i Dawid Konarski. Trener Jakub Bednaruk, który ma dyspozycji tylko 10 zdrowych zawodników, w połowie seta wprowadził w roli przyjmującego drugiego nominalnego libero Macieja Olenderka, bo Maciej Pawliński i Paweł Siezieniewski mieli spore problemy z przyjęciem ostrej zagrywki bydgoszczan.

Na pierwszą przerwę techniczną drugiej partii goście schodzili przy prowadzeniu 8:1(!). Świetnie spisywali się Marcin Wika (15 pkt w całym meczu) i mający stuprocentową skuteczność w ataku Andrzej Wrona, Michał Masny przy dobrym dograniu nie miał problemów ze zgubieniu bloku AZS-u. Nikt z Akademików nie kończył regularnie ataków, zdesperowany Bednaruk dał szansę wszystkim rezerwowym, ale obraz gry nie uległ zmianie. Drugi rozgrywający Nemanja Stefanvoić grzeszył niedokładnością, bardzo słabo dysponowany był Grzegorz Szymański, doświadczony Marcin Nowak zaskakująco łatwo przegrywał sytuacyjne pojedynki na siatce.

- Przeszliśmy obok meczu. W pierwszej rundzie pokazywaliśmy charakter, trzymaliśmy się ściany pazurami, teraz się rozmieniamy. To mnie bardzo boli. Nie było z naszej strony walki, koszulki zawodników nawet nie były spocone - podsumował Bednaruk.